Medyada ard ardıl istifalar!..

Hürriyet’in haberine bakarak Kader, internet sitesindeki veda yazısında “Çalışma sürem 34 yılı doldurdu. Birlikte birçok sıkıntıyı göğüsledik. Mutlulukları paylaştık. Ama, bu büyüklüğünde teferruatlı tıpkısı süreden sonraları bundan sonra veda zamanı” dedi.

Cumhuriyet Gazetesi Ankara Temsilcisi Yengi Çakırözer, gazetenin yıpranmamış genel ürün yönetmeni oldu.

Müşkül Çucu ise ‘Haydi Bana Eyvallah ’ başlıklı yazısında “Bakir bire bir kudret var, bakir bire bir Başbakan, eskimemiş aynı bakanlar kurulu var. Buna karşın her çevrim güç tenkit yapasım var! Yöntemsizlik soruşturmalarının önünün kapatılmasını, “namevcut hükmünde ’ ’ sayılmasını içime sindiremedim. Bu can kuşu halinin, yazı tonumu mesleki birikimime hainlik edecek nitelikte sertleştirmesine defa açtığını fark ettim” ifadelerini kullandı.

Aynı parantezi (elan) kapatmak

Zafer Arapkirli, Habertürk TV ’den ayrılışıını güzeşte içtimai medyadan duyurdu. Arapkirli, Twitter ’birlikte şunları yazdı:
“Zorunlu duyuru: Olur doğrudur Habertürk TV ile ilişiğim kesilmiştir. Arkadaşlarımla vedalaşıp gidiyorum” diye niteleyerek yazdı. Arapkirli Facebook sayfasında ise Benzeri parantezi (daha) durdurmak başlıklı makalesinde şunları rapor etti: “Canan yâran, okurlar ve izleyiciler, arkadaşlarım, beni nikbet edenler.. Medya marifet sitelerinde duyum üstüne yapılan haberler doğrudur. Habertürk Televizyonu, zaman itibarı ile benimle çalışmamaya ve ilişiğini kesmeye değişmeyen verdiğini duyurdu. Ayça şahittir. Kendilerine de sorabilirsiniz: Sebebini sormadım, sorgulamadım de.. Bizim alemde böyle şeyler evet. Geçmiş değil.  Son bile mümteni….”

Öte yandan Bugün Gazetesi yazarı Gülay Köktürk, geçmiş köşesinden ricat ettiğini açıkladı. Köktürk, 10 yıldır gazetede sâdır yazılarının yegâne bir kelimesine de dokunulmadığını belirterek, gazete yönetimine teşekkürname etti.

Bir Cevap Yazın