‘Medyamız alternatif ayrımsız evren oluşturdu’

Bu toprakların insanlarının içinden çıkan medya azınlığının oluşturduğu, ama bu topluma ilgili sıfır, kalplerine dokunamayan anif, hor tıpkı evren.

Dayanıyoruz.

Hemen iki numarayla izlettiriyor ve ağlatabiliyor gerisi yok, öyküsü namevcut, aşkı sıfır tıpkı cihan.
Kanuni Turkuaz ve Hürrem arasında gidip ati,

Bilal Gönül Borcu ’la Feyza beyninde mekik dokuyacak

Karadayı Hakime hanımla adı neyse vesair kız arasında misil algı.

Dila ’nın ikinci adamı geberik kocası hangisine gidecek bakalım…

Bu dizi film aparheid ’ı, ayrışmasında saf karakterlerinin başı duyurulmayan veya yalınlık olması ne fark ediyor, tek şey.

Hepsi bir kurgunun birer kuklası.

Kazanan başörtüsü, ama örttüğü o domuzuna başlar hep kaybeden çünkü ‘Mütenavip Medya Âlem ’i onları bile kendi kurgusuna, içine aldı, öyküleri bulunmayan bundan sonra, vakit kaybetmeden başörtüleri var ve o örtüler çarpık çurpuk, başsız örtüler.

Henüz da çoğaltabiliriz örnekleri geçmişten şimdiden ve korkarım gelecekten, bu ‘almaşık Medya Evreni ’ hikâye kuramaz, sınırları aşamaz, ötesi yoktur düşüncesinin. Ötesiz kalkışmak amacıyla vardırlar, ötesi olanlara mani tutmak amacıyla bekçidirler.

Dayanıyoruz.

Bu evrenin ‘yeryüzü kudretli ’ları, kahramanları dahi hazindir;

Yazamaz edip peki utanmasalar heykelini dikerler
Starları bakış keserek aktör olunacağını zanneden baklavalı bezgi biberleridir

Aşkları embedded yani ilişik kızlar oğlanlardır, aşkın süresi dizi fasıl sayısıyla sadık olup, bitmeye mail kıç, kız yıpranmamış ayrımsız yere yerleştirilene, kullanılmamış dam kavalye dağıtımına kadar bitmeme valör.

Medya mütenavip Cihan ’i dışındaki evrende , bu ülkeye mesela;

Doğa Arıbaş 4.7 Avrupa Gençler Şampiyonu 3 kıtadan 32 ülkeye mensup 215 sporcu arasından sıyrılarak ülkemize ve kulüpleri İYK ’evet Avrupa Şampiyonu ünvanı getirdi.

Pınar Bulak Laser Radial Gailesiz Bayanlar peyda Avrupa Şampiyonası’nda 3 kıtadan gelen 21 ülkeye mensup 73 sportmen arasından Avrupa Şampiyonu ünvanı kazandı.

Ne var kim ‘Sükse ’ normlarının kişi sınırlı yer sınırlarını aşmadığı ‘Alternatif Iletişim Araçları Evreni ’nde onlar hiç bir zaman başını örttüğü için gazetelerde bir numara sahife haberi olan Kağan Şükür ’ün eşi Beyda Hanım büyüklüğünde vadi alamadılar.

Hanımefendi daha evvel birlikte yavru giysileri eşyaları satan dükkan açtığında birlikte gündem olmuştu, siyasetçi eşlerinin dükkancılık merakını antrparantez kayda geçiriyorum, Beyda Hanımefendi bekâr değildir.

Henüz dahi acısı kendisi de tıpkı sporcu olan Kağan Şükür Şampiyonları tebrik etmedi.

Kendisi 3. Bölge İstanbul Milletvekilidir, İtalya ’birlikte Geçmişseverlik yapması, sorulara ‘büyüklerim bilir ’ şeklinde cevapları ‘Almaşık Medya Evreni ’nde meydan aldı bilcümle. Amma kutlama bulunmayan.

Sekans setlerini ziyaretten mukavim gusto düz siyasetçiler bu şampiyonları ne şartlarla çıkarttınız derdiniz var mı sizi lacerem destekleriz diyerek varını yoğunu bu yavrulara harcayan havaalanı terminali tıpkı binalar fora etmek adına çocuklara yatırım eden, doğayı bozmadan deniz gibi amansız bire bir düşmanla temel etmeyi el kadar çocuklara öğretmek amacıyla çabalayan, binbir balkı ile boğuşan bir tane gücü amme yararına hizmet ve evrensel ölçekleri misyon almış gelenek ve ahlakı olan İstanbul Yelkenli ’i görüşme etmeyi acep akıllarına getirirler mi yoksa onlar bile ‘Mütenavip Medya Evreni ’ nin sınırlarını aşamıyorlar mı ?

Dayanıyoruz

Ana soru şudur ; politika, demokratlık, gerçekler bu ‘Mütenavip Iletişim Araçları evreni ’nin kontrolünde mi , anca ise Başvekil çokça uğraştığı medyada balaban tıpkısı hezimete uğradı demektir.

Serbest o mu, hezimete uğrayan aynı kavim ve Türkiye ’nin mebzul insanları.

Dayanıyoruz.

Yaratıcılığın yerini mediokrasiye bıraktığı; insanı âdem eden değerlerin, dilin, özgüvenin, moralitenin muvaffakiyetsiz noktasına ilerlediği bu ‘Mütenavip Iletişim Araçları Evreni ’ nde temas zaman mevhum aynı ölümle ölüyoruz, hani ‘öleceksek insan kabilinden ölelim ’ o bile namevcut.

Rastgele dizide mezarlık, göz yaşı 15 dakikalık slotlarda birbiriyle çizin çizin (!) rakiplik ediyor, rekabetin erdemine bakın mezar başında kofti gözyaşlarıyla !

Medyanın sunduğu bu mütenavip evrenin kahramanları anadillerini hurdahaş ettiler, pencere kırıkları kabil kelimeleri yerden toplayıp içki revan ortamında elleriyle bibi şiirler, türküleri kurtaran ötesini görebilen insanlar var.

Dayanıyorlar.

Dallas ’tan çıban saf yapılan günlerden elan beter boyut, edepsizce Amerikan filmlerini korse üzere uzatıp dizi film yapıyorlar bundan sonra.

Sahne güçleri yoktur ‘Alternatif Iletişim Araçları Evreni ’ni yönetenlerin .

Tayf; ötesini görebilen fon edebilenlerin işidir hayalet yasaktır ‘almaşık Medya Evreni ’nde.

Dili namevcut ettikleri kabilinden mizahıda bulunmayan ettiler.

Türkçe ’nin haline bakın Kürt kardeşler yasağınıza şükredin koruyabildiğiniz tıpkısı diliniz var medyanız olsun ne hale geleceksiniz Türk Kardeşlerinizin durumuna bakın ve garip alın.

Humor mecliste ve Sırrı Ülker ’nın imtiyazı, ululuk dokunulmazlığı olan bir tane mizahçı odur Türkiye ’bile belki dahi yeryüzünde. Sen istediğin kadar espri yap kardeşim, devletin yaptığı çöpe atılmış filmler gibidir mizahın artık.

‘Alternatif Medya Evreni ’ düzenini vasatında altı benzeri irade haline getirdi.

Akseptans edelim kim bu birdenbire olmadı, ‘Almaşık Iletişim Araçları Evreni ’ kendini ayrıntılı yıllara yayarak kurdu düzenini.

Kişileri aynıdır, çocukları sakınım kulübesinde beklemektedir. Bu ‘mütenavip Medya Evreni ’nin bal üzere hanedanları vardır.

Bu dünya yüzünden bu toprakların insanları mediokrasiyle tanıştı.

Artağan değiller, genişlik övündükleri seri, programların izlenme paylarına bakın dizi film apartheid ’ı dediğim budur, ayrışmanın ta kendisidir ama bu halde dahi yönetmeye devam ediyorlar.

Senelerce ‘Beyaz Zehir Türk ’ safsatasıyla oyalandık, ‘Parafin Türk ’ kurulmakta olan ‘Almaşık Iletişim Araçları Evreni ’nin ta kendisiydi pırıl zekalı adamlar dahi onları etnisitede, sektlerde beyhude aradılar.

Böyledir sinsi mediokrasi , ikinci sınıf olmayı evrensel değerlerin yarışından çekilip çöz tribünlere oynayanların palavralarıyla besleyici , halkına üç buçuk olmayı yazdırım eden kişilerin hükümran olduğu hile biçimidir.

Deniz Hırsızı bire bir sistemdir, felsefi yanı yoktu menfaat çemberinden ibarettir ne zeka, ne yaratıcılık,hangi de entellektüel repertuvar açısından tıpkı halt değildir.

Vasatın altındakilerin gündeme hâkim olup maniple olma konumunda olmalarıdır.

Utanmaz bukalemun özellikleri vardır, konjonktüre bakarak sakal bırakır, traş peki, bu devir Kürt, ferda Türk, cart curt atarken Rumelili peki , kişi koyulmak kabil bire bir meselesi yoktur.

Azınlıktırlar.

Gittikçe daralmakla bu arada küçüldükçe güçlenmektedir ‘Alternatif Medya Evreni ’ sakinleri.

Daraldığı için; hem yazan, hem oynayan, hem yöneten, hem evsahibi, hem mihman, dış siyasetten, bağırsak güvenliğe her konuda konuşan ayrımsız kişilerdir.

Dolaptaki frozen göveri kabilinden ihtiyaç halinde çıkarıverirler ruzname kazanında fikirleştirmek için.

‘Mütenavip Medya Evreni ’nin gündem seçkileri şimdilerde Çamlıca Camii, Davutoğlu, Bulak Bonkör.

Camii mimarisine bu kadar meraklıydınız etrafınızda İkitelli dahil o çirkin yapıları on paralık mi ayırt etmediniz, rahatsız olmadınız de demin Çamlıca ’ya taktınız?

Oturduğunuz siteledeki birbirinin bire bir milyon dolarlık villalar İstanbul ’un mimari zevki mi oluyor? Kapış kapış temelden yazıldığınız gökdelenler bu güzelim şehri dokuz canlı mi güzelleştirdi.

Şakirin Camii ser kitap mı?

Şakirin Camii mimarlık da yaptığından kıvançlı değil şikayet etti, bırakın özge mimarları!

Almaşık Medya Evreni ’, Çamlıca Camii ’den neden rahatsız oldular acep?

Oynattığınız dizilerden, yaptığınız programlardan, haberlerinizden vasatın altı diyerek tasalı olmuyorsunuz üstelik Camii ’nin mimarisine mi taktınız?

Vasatı taçlandırmak sizin işiniz yıllardır, bu misil üstelik teneke taçlarınızdan birini bu caminin mimarlarına taksaydınız.

Siz birbirlerinizi davet yazar komşuculuk oynadığınız programlarınızdan, vasatın altından tasalı olsaydınız mimarimiz bu ağıl gelmezdi.

Yok bu Çamlıca Camii işinin süresince iş var, kayda geçirelim.

Dostlukla efendim, dayanıyoruz ve kayda geçiriyoruz. Ve bu rezaletlerden bizleri ellerinden geldiğince uzaklaştıran programlar yapan değerli yayıncıları gönül borcu ve saygıyla selamlıyorum Kimlerdir kayda geçireceğim.

Necef Güzel /necefugurlu@gmail.com

Bir Cevap Yazın