‘Medyamızı kurtarmaya Mayk Hammer Şart’

Televizyon tarihimizde ilk defa benzeri sınır marifet saatinde haberlere giremedi, böylesi elan geçmiş görülmemişti, haber sorumlusu twitterdan ‘ürkü yapmayın ’ buyurdu, izleyicinin paniklediği filan namevcut, kimsenin umuru olmadı.
Esas  tehlikeli olan tv izleyicisinin geldiği ‘bilgelik verseler ne tamam, vermeseler hangi peki’ noktası.

Artk bu medya düzeneği yürümüyor.

Bozuk günlerin hatırına hala susanların tedirginliği anlaşılabilir , ama unutulmasın kim bu günlere yıllarca katkıda bulundular. Sizi düşkün ‘Ahraz Şeytanlar ’ sizi.
Çevrimli konuşmaları biraz bu yüzden çok açılamıyorlar .

Sonra aynı bölüm  tepesi atmış biri çıkar ‘Lan hepiniz oradaydınız ’ diyiverir, o devir ne diyecekler, kusurlu küm.

Eşkenar Dörtgen Stream Iletişim Araçları ’nın senelerce en üst yöneticilerinden biri olan Enis Berberoğlu ’nun Sözcü Gazetesinde yayınlanan  21 Son Teşrin 2014 tarihli yazısı kayda geçsin. 
Giderek ihtimal bire bir aktarılma iletişim araçları merkezli sormaca, araştırı, antrparantez henüz ilerisi imdi  hangi derseniz namına, eğer yapılırsa bu yazıda düzeneğin şifreleri, başkaca delil niteliğinde haritası var.

Bizim televizyonlar senede  sadece 3 kamer hisse senedi eden, mal kazanan adeta mevsimsel Türkbükü Lokantaları olmuşlar, 9 kamer kazanç bulunmayan! Sizde kapatın o zaman dükkanı 3 aylarda açarsınız …..

Bu durumu acun televizyon kanalları, yayın, üretim taharri mekanizmalarıyla ölçüşmek olanaksız, alelhusus dizilerin maliyetinin dünya standartlarından düşük olması iddiası beni çokça güldürdü. Bu sektörde yabancı dizilerden araklayarak bati servetler edinenlere ağlayacak halimiz namevcut, artık  içi geniş ilk 13 için uyarlama hakkı verdik bilahare kendimiz devam ettik diyebiliyorlar. 
Seri sektörü neredeyse Mayk Hammer romanlarına döndü malum Spillane ’nin yazdığı özgün Mayk Hammer 6 kitaptır bizde tutunca 250 çakması yazılmış !

Piyasa tutmuş dizilerden 10 bölüm alacağını alamayanlarla meşbu, tek olmazsa Türkbükü sezonluk lokantaları alelumum çalışırdıklarına paralarını ödüyorlar!

Demin üstüne üstlük dizilerde tutmuyor, mamafi tutmayan bitmeme, tutana güle güle mesele karışık. Bulunmayan rating ölçümlerinde şuymuş, buymuş ünivers değişmiş geçiniz.

Medya kördüğümünün çözülmesi Hercule Poirot, Sherlock Holmes ’u aşmış durumda .

Mayk Hammer ’i çağırmak geçişsiz .
Mayk Hammer kadar hem yargılayan hem cezalandıran hem yargıç hem tiran geçişsiz medyamıza.
Mayk Hammer kurtarıcıdır, akort sağlayıcıdır, çeteleri  çökertir kendi kanunlarını uygular alelhusus Spillane ’nin değilde Eksiksizlik Tahir ’mağara yazdığı Mayk Hammer elan üstelik insancıl ayrıca Antikapitalisttir , Amerika ’yı falanca eleştirir !

Iletişim Araçları içre insanlar gözleri dönmüş bedavacı mı olmuşlar Mayk Hammer halleder.

Bir Vakitler yeniye çıkar çeteleri birbirinin devamı mı akıntı ediyor Mayk Hammer zımbalar hepsinin  ilişkilerini ortaya döküverir.
Babanın gölgesinde kız filim ithal bedel, öbürünün damadı satın alır, ithal eden bire bir zamanda mecburen yapım yapar bunları Mayk Hammer şıppadak çözer.
Öyle,  çeteler özlük aralarında konusunda oturdukları otlaklara apayrı sürüden herif sokmayacaklar, suyun akışını değiştirecekler sektörde budun haris susuz ekinsiz kalacak Mayk Hammer ’mağara tahammül edeceği bir hareket değildir.

Rakiplermiş amma ‘miş ’  görüntüsü altında şike gülüm ver gülümler mi var, Mayk Hammer gözler ve yemez hepsinin ağzının payını verir, yerler dayağı otururlar aşağı.
Patron oğluyla ve diğerleriyle ayrımsız olup öz şirketini mi soyduruyor, Mayk Hammer anlar  bu numarayı, paraları sayarlarken o paraları yedirtir hepsine.
Üç kuruşluk işten beş kuruşluk algı mi atılıyor çekmeceye Mayk Hammer çekmeceyi öyle bire bir kapatır ki, markajcı  parmaklar kırılır .
Öyle ince ruh bilimsel tahlillere filana girmez ilişkilerde Mayk Hammer, pata küte girişir .

RTÜK görevini yapmıyor mu, Mayk Hammer nedenini çözer gereğini hesabına getirir !
Mayk Hammer güzel kadınları sever ama hava olamaz. Biber Dolması belirten kadınları bile affetmez filhakika dönüp dolaşıp gideceği vadi Velda ’dır.

Velhasıl medyamızı tashih etmek amacıyla Mayk Hammer geçişsiz .
Hangi bizde, hangi dünyada iletişim araçları kimseyi erk yapmaya erkli değildir bu çok balaban tıpkı dubara, yanılgıdır.
Cumhurbaşkanımız ve Dürüst Parti ’nin siyasetteki varlıkları yıldızlı örneğidir. ‘Kocabaşı dahi olmaz ’ diyen medya hala küçümseme konusu.

Iletişim Araçları kimseyi kuvvet yapamadığı halde iktidarları iktidardan düşürebilir bu acun kuralıdır zıt palavralara kulak asmayın, sallayana hani örnek ver diyerek ülkü.

Medya dediğimiz  bin türlü işin ucunda benzeri parçadır bu günün resülmal yapısında, bu gerçeği almak lüzumlu aha cemi  bu yüzden iktidarı düşürememektedirler ve hafifletmek gibi aynı istekleride   yoktur. Yanlız imdi geleceklerinden tehlikesiz değildirler ve titremektedirler.

Taraftar medya ise aynı elmanın  içindeki aldanmaz üzere, içre olduğu meyvayı uzun süredir  kemirmektedir.
Bindikleri dalı kayırmak namına birbirlerini kollarken, arka sallanmaya başladığında sukut telaşı sarmıştır ortalığı. Onlarda yayınlanmayan yahut yayınlanan haberler kadar etkisizdirler daha çok.
Bu duruma dur demeye Mayk Hammer şart.
Bu iletişim araçları Türkiye ’ye yakışmamakta, uymazlık vermekte. Aynı yanda 29.9 km ’lik boğazdaki yalıları, köşkleri, villaları yettiremediğimiz  ayrımsız medya zenginliği  ayrımsız yanda 10 kesim paranı alama, işini yaptığın üzere tembel laf olacak iş değil.
Diyeceksiniz kim benzeri polisiye hikâyeleme kahramanından mı imdat umuyorsun, seri kahramanlarından imdat umunca oluyor üstelik tahkiye kahramanı olunca mı olmuyor?
Iletişim Araçları işini bilici sıradan insanların elinden işini alıp, işini bilmeyen kişi reklamı ve  parası peşinde koşanların palavralarıyla yürüyecek aynı düzlük değil.
Mayk Hammer şart . Sahi Mayk Hammer dizisi yapsanıza, yapılmayan Amerikalı dizisi az daha kalmadı 250 yara Mayk Hammer sizleri bekliyor.

Dostlukla Kayda Geçirdik

Şimdilik Elimizden Gelen Budur.

Necef HAYIRLI / necefugurlu@gmail.com

Bir Cevap Yazın