Mefret Asır birinciliği kimselere bırakmıyor…

Medya Takip Ajansı Interpress ’in, reyting ölçümlemelerinin yapılmadığı sürede evcil dizileri mercek altına aldığı araştırmaya bakarak, geçtiğimiz ay kayıtlı basında ekranda yayınlanan 93 yerli dizi karşı toplam 6 bin 164 haber çıktığı belirleme edildi. “Heybetli Çağ” gine zirveyi bırakmazken, “Dolma Dünya”nın ikinci sıradaki yerini koruduğu görüldü. Bağlanmış basında çıkan haber sayılarına gören oluşan listede, geçtiğimiz kamer geçmiş on tam teferruatlı zamandır ekranda gestalt gösteren eski dizilerin yer aldığı, bu sene yayına başlayan bakir dizilerin ise gündeme daha beş altı geldiği ortaya daha çok.

İki bine yakın ulusal, lehçe ve domestik gazete ile dergiyi havi Interpress ’in araştırmasında, Nisan ayında mukayyet basında çıkan malumat sayılarına göre “Mefret Yüzyıl” için sâdır 881 haberle, benzeri sefer elan evvel sırada yer alarak zirvede kalma rekorunu elan de geliştirdi. Yerel diziler ortamında sabık kamer “Dolma Dünya” yayınlanan 381 haberle ikinci sıradaki yerini korurken, “Anca Bire Bir Bedii Devir Ki” ise çıkan 346 haberle listede üçüncü oldu.

Sâdır marifet adetlerine bakarak oluşan listede önceki on süresince düz düzlük gayrı evcil diziler ise şu şekilde sıralandı; “Behzat Ç. (268)”, “Kurtlar Vadisi Pusu (237)” “Yıldız Güney (230)”, “Hayat Devam Ediyor (201)”, “Fatma Gül ’ün Suçu Ne? (172)”, “Çaresiz Eş Kadınları (163)” ve “Yahşi Çekim (159)”.

Bir Cevap Yazın