Mehabet Çapa: ‘Şafak Pavey’e soruyorum’

Şafak Paveye soruyorum

Bana sorarsanız her türlü tartışmanın dışında benzer alınması gereken zinde tıpkısı kadın Şafak Pavey… Yıllar geçmiş geçirdiği o korkunç kazadan sonra, yılmayıp verdiği mücadele ve zaman geldiği yer filmlere konu olacak cinsten.
 
Pavey ’mağara Meclis ’te yaptığı serencam konuşmada başörtüsü konusunda söyledikleri bilindik. Kimileri vasıtasıyla alkışlandı, kimilerinin bile tepkisini çekti bu müşavere. Annesi Ayşe Önal ile gelişigüzel yazdıkları ’13 Numaralı Peron ’ adlı kitapta anlattıkları birlikte baştan gündeme geldi beraber. Şafak Kadın, kitapta kanserli aynı arkadaşını trene iaşe etmek üzeyken geçirdiği kazayı etraflı bir şekilde anlatıyor.
 
Buraya kadarı malumun ilanı… Gelelim benim kafamı karıştıran duruma. Etrafta bu konuda o büyüklüğünde çokça laf dolaşıyor ki; bu hikmet kirliliği içre neyin ne kadarı akıllıcasına, ne kadarı kavisli anlayamıyorsunuz. Bu nedenle sevgili Pavey ’e duyduğum dedikoduları hikâyelemek istiyorum.
 
Soruların bildirme kallavsiniden başlayalım. İsviçre ’deki sigorta şirketinin olayın bir ilçe değil intihar girişimi olduğunu tez edip, sigorta parasını ödemekten kaçındığı ya bile vakit kaybetmeden kısmi ayrımsız miktarını ödediği doğru mu?
 
İstanbul ’a geldiği ant Alman Hastanesi ’nde Süleyman Demirel ’den Bahir Baykal ’a büyüklüğünde bir nice siyasi ülfet etmişti Pavey ’i. Bunlar beyninde dönemin İstanbul Büyükşehir Belediye Reisi Recep Tayyip Erdoğan birlikte vardı. Tayyip Komutan ve çevresi, kitapta yazıldığı üzere hemen 5-10 dakikalık bir zarafet ziyaretinde mi bulundu yoksa tedavi sırasında olaylarla sıkı ilgilenip yüksek bütçeli sayrılarevi masraflarının ödenmesini dahi sağladı mı?
 
O dönemde annesi Ayşe Önal ve kendisinin Erdoğan ile özel bire bir ahbaplık ve dostlukları var mıydı? Varsa, hastalık bozuldu?
 
Bu dedikodular nedeniyle, sapla saman birbirine karışıyor neyin akla yatkın neyin kavisli olduğu anlaşılmıyor. Şayet Sayın Pavey beni ararsa buraya yazamadıklarımı dahi aktarırım kendisine.
Dileğim Şafak Pavey ’mağara bu sorulara cevap vermesidir. İnancım ise onun çatır çutur konuşup dedikoducuların ağzını kapatacağı yönünde…

İZZET ÇAPA

Bir Cevap Yazın