Mehabetli Ağaoğlu mahkemeden eli abes döndü!..

Savcılık “Istihbarat ve bucak yazılarına laf olan anlatımlar ana” diye kovuşturmaya lazım görmedi.

İşadamı Yüksek Ağaoğlu, Habertürk Gazetesi’nde yayınlanan haberler ile Fatih Altaylı ve Işler Talu’nun kenar yazılarına alın yaptığı 20 tekzip başvurusunda da kaybeden yan oldu.

Ağaoğlu’nun İstanbul Cumhuriyet Savcılığı’na yaptığı yanlışlık duyuları birlikte yayınların matbuat özgürlüğü çerçevesinde vadi aldığı ve gerçeği yansıttığı gerekçesiyle takipsizlik ile sonuçlandı.

MÜRTEFI AĞAOĞLU’NUN YILLAR GEÇMIŞ GÖRÜNTÜLERİ (VIDEOTEYP)

Yüksek Ağaoğlu hakkında Teşrinisani 2012 ve Ocak 2013 tarihleri ortada Habertürk Gazetesi’nde saha düzlük haberler ile Fatih Altaylı ve Işler Talu’nun köşesinde kaleme aldığı yazılar konusunda Sulh Ukubet Mahkemesi’ne 20 ayrı tekzip talebinde bulundu.

Mahkeme bunlardan 10’unu reddederek, 10’unu kabul etti. Yapılan itirazı değerlendiren Anadolu 2. Esas Ceza Mahkemesi Hâkimi Vahdettin Toplucu ise ‘tekzibin yayınlanması kararına itirazı’ akseptans etti. Sonunda Sulh Ukubet Mahkemesi’nin akseptans ettiği 10 yalanlama kararı üstelik kalktı.

SAVCILIK: GERÇEKLERİ İÇERİYOR

Ayrıca Uca Ağaoğlu’nun bire bir yayınlarla ilişkin İstanbul Cumhuriyet Savcılığı’na yaptığı yanlışlık duyuruları birlikte takipsizlik kararı ile sonuçlandı. Savcılık, “Haberlere ve bucak yazılarına laf olan anlatımların basın özgürlüğü süresince kaldığı ve töz olduğu”nu bildirerek kovuşturmaya saha olmadığına değişmeyen verdi.

HABERTÜRK GENEL AĞ SİTESİ

Bir Cevap Yazın