Mehmet Ali’nin döş esprisi TV 8’i yaktı

RTÜK, Mehmet Mualla Erbil’in “Aşka Gel” programında, açık giyim giyinen bire bir yarışmacının göğüslerini göstererek, “Ayrıntılar büyümek, gelişmek için süt amacıyla. Ecem gel bu gecem. Kurban olsunlar, 21 yaşında elan of of. Lohusa kabil aynı haliniz var. Bana benzeri açık kahverengi yollar mısınız?” sözleri zımnında TV‘ye 36 bin TL ceza verdi.

Konuyla ilişik hazırlanan eksper raporunda şöyle denildi:

BAŞINDAN AYRIMSIZ MOLEKÜL ÖNCEKI ÜZERE DURUYOR

“Mehmet Yüksek Erbil’in sunuculuğunu yaptığı programda, stüdyoda mevcut paravanın iki tarafında meydan düzlük taze kızların ve erkeklerin imal ekibince kendilerine sunulan soruları birbirlerine sordukları, sırasıyla çalınan müzik eşliğinde raks ettikleri görülmüştür. Gençleri tanıtma, sözlendirme programı adına yansıtılan imal, katılan gençleri ‘yarışmacı’ kendisine sunmaktadır. Stüdyoya sırasıyla çağrılan gençlere Mehmet Ulvi Erbil yoluyla yaşları, hangi hareket yaptıkları ve nerede, kiminle oturdukları sorulmaktadır.

Güre kızlar biricik başlarına oturuyorlarsa Mehmet Mualla Erbil sorularıyla ve mimikleriyle bu laf üstünde dolgunca durmaktadır. Rapora laf olan tarihte serbest yaşadığını söyleyen tüvana kıza Mehmet Ali Erbil, ‘18 yaşında, aaa kızım korkmuyor musun? Tıkırtı, mıkırtı olmuyor mu? Yağmur, çökelge, sıkıntı…. ohhh, ay Allahım…’ ifadelerini kullanmıştır. Zinde kızlara ‘başlarından bire bir şey geçip geçmediğinin’ ısrarla sorulduğu programda ‘Başınızdan tıpkı öz geçti mi? Esasen ayrımsız molekül esbak kadar duruyor’ bire bir ifadelerin güre kızlara yöneltildiği belirleme edilmiştir.

CIĞER VE BENZIN ESPRİSİ

Güre kızlardan birisinin kıyafeti az çok dekolte ve kırmızı mini eteklidir. Genç kız stüdyoya geldiğinde Mehmet Şanlı Erbil, enstrüman eşliğinde kızın etrafında dönmekte ve bağir ölçüleri şişman olan Ecem isimli zihayat kıza, “Ayrıntılar adam olmak, büyümek amacıyla süt için. Ecem gel bu gecem. Kurban olsunlar, 21 yaşında henüz of of… Lohusa kadar tıpkı haliniz var. Nerden başlayacağımı bilemiyorum. Hay Allahım nerden başlasam, nerden husus yapsam buyrun hadi günaha sokmayın’, ‘Bana bir kestane rengi yollar mısınız?’, ‘Döş farkıyla kaybettin’ ifadeleri kullanmıştır. Mehmet Büyük Erbil ile alay malay stüdyoda kâin seyircilerin dahi güldükleri görülmüştür.”

36 BİN TL UKUBET

Programın “Yayınlar kadını istismar eden programlar içeremez” maddesini ihlal ettiğine karar veren Ense Kurul, kanala 36 bin TL ceza verdi.

MELTEM ÖZGENÇ / HÜRRIYET GENEL AĞ SİTESİ

Bir Cevap Yazın