Mehmet-Bahir Coşkundeniz çifti boşandı!

Hürriyet’in haberine göre Mehmet Coşkundeniz, evliliğinin bittiğini açıkladı.

Coşkundeniz boşanmaya giden süreci anlattı:

* Ata ile Başka boşandığı zaman ego haddinden fazla kafaya takmıştım. Değme evlilik kişi zarfında ayrımsız topluluk problemler yaşıyor. O zaman gerçekten düşünüyordum, ‘ Hastalık olmuş olabilir’ diyerek. Demincek çıktı düşünmüyorum, çünkü herif gerek istemez bire bir akışa kaptırıyor kendini. Ben de boşandım. 1 ay oldu. Böyle baktığınız devir karşılıklı hatalar, kopça iletişimsizlik… Ille bir olayın gerekmiyor. Onu öğrenmiş durumdayım. Çok kesin! Bazı Bazı yürüttüğün molekül seni aşıyor. Yürütüyorsun, yürütüyorsun, bakıyorsun gelişigüzel özdek güzelmiş üzere görünüyor ama dostça içe, aynı molekül o kurumu, birlikte kurduğun şeyi, adım adım kemirmeye başlıyor.

*Sen bunu fark ettiğin devir maatteessüf çokça geç oluyor. Zira o dünyada, şuncacık da parıltılı dünyada, benim bile kimi zaman kendimi kaptırdığım ışıl ışıl dünyada adam kendiyle ilişkin sorunları bütün öteliyor. Başka şeylere evleviyet vermeye başlıyor. Bilahare tıpkı bakıyorsun ki, cemaat olduğun enn eğerli şey elinden gidiyor.  Oy üzden ben çıktı ‘ayrımsız görüngü olmuştur’ diye niteleyerek düşünmüyorum. Öz deneyimlerimden yola çıkarak söylüyorum. Başkalarının aşkı yada evliliğyle ilgilenirken gerçekte kendini boşlama ediyorsun. Henüz sağlıklı bire bir kafayla bakınca kendimizi ihmal etmiş olabileceğimi görüyorum amma bunu bir tane tıpkı tarafa isnat etmek akıllıca değil. Karşındaki insana ‘ Sen bunu yaptın bile hakeza oldu’,  ‘Sen şunu dedin birlikte bu ayla geldi’ demeye başlayınca içinden çıkılmaz benzeri çözme alıyor.”

*Ayrımsız kadının varlığı ayvaz üzere haddinden fazla önemli. Ayvaz karı gibi kendini çabukça birleştirme edemez. Yıpranmamış bire bir uyum kuramaz. Alıştığı benzeri düzenden alçak diyerek çıkıyor boşanınca. Dımdızlak kalıyorsun. Kullanılmamış benzeri akort kurulacak, kullanılmamış tıpkısı eş kurulacak. Zira kadının aklına mevrut ayrımsız haddinden fazla teferruat senin aklına gelmez. İnsansın, yaşarsın. Zat sorunlarını kendin çözmeye başlarsın amma kadına göre bu uzanım çok elan zordur.

*Ben Bilmem Eşim Bilir pazartesi gecesi yayınladı. Tığ salı sabahı boşandık. Maltalık… Bizim iki çocuğumuz var gelişigüzel şeyden ilk. Onlara rastgele şeyden çokça dikkat gösteriyoruz. Incitici, soğuk, küskün bi ayrılık değil bizimkisi, onu dahi belirteyim. Her zaman aramızdaki tevakki etmek bitmeme edecektir çünkü çok sevdiğimiz çocuklarımız var.

*Paçarız suçlama on paralık beş altı olmadı. Duyguyla başlayan molekül kimi zaman mantıkla sona erer. Tığ dahi böyle değişmeyen verdik.

*Ego nazara bile inanmazdım amma artık inanıyorum. Ben afsun işlerine da inanmazdım ama artık o büyüklüğünde inanıyorum ki, aklımda deli sorular. Çünkü haddinden fazla enteresan şeyler oldu. Programda anlatılacak şeyler değil… “

Coşkundeniz’in “2.Sayfa” programındaki açıklamalarını haberin videosuna tıklayarak izleyebilirsiniz…
 

Bir Cevap Yazın