MEHMET FARAÇ KİME CEBE ÇEKTİ?

Levent ’te, kendisinden 5 TL otopark ücreti isteyen otopark görevlileri ile tartışıp havaya kırıcı açtıktan sonraları benzeri görevlinin de başına cebe kabzasıyla vurduğu tez edilen Cumhuriyet Altını Gazetesi köşe yazarı Mehmet Faraç gözaltına alındı.

Cemaziyelevvel akşam saatlerinde Levent ’teki bir ahzüita merkezinde aracını otoparka bırakan fıkracı Faraç, 2 saati çok ayrımsız müddet bilahare geriye döndü. Faraç, kendisinden otopark ücreti talip görevlilerle tartışmaya başladı. Gazeteci olduğunu belirten Faraç, görevlilere ücret ödemek istemediğini söyledi.

Görevliler ise gazetecilerin 2 saate kadar olan beklemeleri için ücret alınmadığını, 2 saatin üstündeki beklemelerin ise ücrete tabii olduğunu söyledi. Faraç ise kendisinden istenen 5 TL ücreti ödemeyerek otopark görevlisi Hüseyin G. ve Mualla E.K. ile tartışmaya bitmeme etti. Henüz sonraları aracına kadar giden Faraç, 7.65 silahını alarak evvel havaya yara etti. Peşi Sıra Faraç, otopark görevlisi Hüseyin G. ’nin başına de silahın kabzası ile 3 yol vurdu.

Olayın polise anlamaklık etmesi üzerine Faraç gözaltına alınarak eşiyle gelişigüzel Kuştepe Polis Merkezi ’ne getirildi.

BAKIR ŞAFAK

Bir Cevap Yazın