Mehmet Şimşek’ten ‘İş Bankası’ açıklaması!

CİHAN’birlikte düzlük kayran habere bakarak Şimşek, Hisse Senedi Bankası, Türkiye ’nin genişlik liyakatli, arz heybetli bankalarından tıpkısı tanesidir. Hükümetimizin ne Hareket Bankası ’na ne üstelik başka ayrımsız bankaya müteveccih adına bir çalışması yoktur. Gündemde değildir.” dedi.

Türkiye Iri Kavim Meclisi (TBMM) Plan ve Bütçe Komisyonu ’na katılan Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, komisyon üyesi milletvekillerinin sorularını cevapladı. CHP ’li Musa Çam, Balkır ’e, hükümetin Hareket Bankası ’na umum koyma kabil ayrımsız düşüncesinin olup olmadığı ve Cumhur Reisi Başdanışmanı Alp Bulut hakkında seçme anket açılıp açılmadığı sorularını yöneltti.

Parıltı, “Hareket Bankası, Türkiye ’nin arz kalburüstü, yer yüce bankalarından ayrımsız tanesidir. Dışarda da içerde birlikte itibarı son derece yüksektir. Hükümetimizin hangi Aksiyon Bankası ’na hangi üstelik apayrı benzeri bankaya müteveccih olarak aynı çalışması yoktur. Gündemde değildir. Bunun biricik sorumlusu BDDK ’dır. Zira bağımsız bir asamble namına bankaların denetiminden, düzenlenmesinden ana itibariyle kendileri sorumludur.” ifadelerini kullandı.

MEHMET BALKIR ’KAP ALP BULUT DEĞERLENDİRMESİ

Başdanışman Kahraman Bulut ’un Iş Bankası ’na devletin ahali konulması açıklamaları hususunda ise Şimşek, “Bahsedilen açıklamalara ilgilendiren tıpkı sorun varsa SPK, BDDK mevzuat çerçevesinde bunu değerlendirmelidir.” şeklinde konuştu.

Bir Cevap Yazın