MEHMET ULU ERBİL’İN ‘HAREKETİ’NE CEZA!

Erbil eğlence programı sırasında yere yatıp üstünde dansözü oynattıktan sonradan dans ettiği örtüsünü koklamasını “Gençlerin ve çocukların fiziki, zihnî ve sağtöresel gelişimini zedeleyecek türden” bire bir iz olduğuna karar verdi. RTÜK yapıt tevkif cezası vermeden önce kanaldan savunma istedi. RTÜK ’ün sonuç toplantısındaki bu kararına iki unsur Hülya Kahraman ve Mehmet Dadak tehalüf şerhi koydu. Erbil ’in seyirciyi güldermeye çalıştığını tamlayan Hayal Kahraman, “Erbil, eylem sırasında, yere yatmış, dansöz birlikte üzerinde raks etmiş, sonra bile dans ettiği örtüyü koklayarak, izleyicileri güldürmeye çalışmıştır. Erbil, çapkın, beceriksiz, eğlenceli kayırıcı rolüyle yarışmayı, verimli kahkahalı benzeri şova dönüştürmüştür. Çocukların beis görebileceği ayrımsız öge, format ya birlikte bahis yoktur” görüşünü savundu.

Dansöz eğlencesinin benzeri yılbaşı geleneği olduğunu savunan Mehmet Dadak ise “Erbil, dansözün örtüsünü yere serip yüzüstü yatıp, ayaklarını sallayarak raks etmiştir. Dansöz bile, Erbil ’in üzerinde eylem yapmıştır. Dansözün örtüsünü koklayan Erbil, ‘Abdestimi tazeleyip geleceğim ’ demiştir. Dansöz, oturmuş benzeri yılbaşı adetidir. Çocukların ve gençlerin fiziksel, zihinsel ve ahlakı gelişimini zedeleyecek boyut yoktur” diye konuştu.

Erbil sabık yıl FOX ’ta ekrana mevrut “Talih” programında AK Tümen hükümetini tenkit etmek ve İDO ’nun Bahir otobüslerinde yemeden içmeden hat 24 ’ün seyredildiğini belirttiği konuşmasıyla RTÜK ’ad tepkisini çekmişti. Ancak RTÜK uyarı cezası talebini elan sonra YSK ise düşünce birliği ile reddetmişti.

Vatan

Bir Cevap Yazın