Mehmet Ulu Ilıcak Gülben Ergen’e kötü çaktı!

TWİT-ÜL HAVADİS- “Mazi akşam ezanı yatmışım. Mışıl mışıl uyurken, Nişantaşı Bülbülü şakımış. Anneciğime serzenişte bulunmuş. Kendisine iki 4’lükle cevap vereceğim.

Terennüm Bülbül Ötme, Rahat Değil Bağım… Bacanak Senin Derdinden Ego; Yana Yana Tükendi Fitilim Eridi Yağım… Arkadaş Senin Derdinden Ben Yana Yana.
Deryadan Mukassem Sellere Döndüm Ateşi Kararmış Küllere Döndüm… Vakitsiz Açılmış Güllere Döndüm. Bacanak Senin Derdinden Ego Yana Yana!!”

Bu dörtlüğü ve twiti, twitter aleminin müdavimleri hatırlayacaktır. Hani benzeri çağ Ahmet Hakan, Mehmet Ali Ilıcak’ı annesine şikayet etmişti. Sen durdur yoksa ben durduracağım tarafından bire bir de ikaz göndermişti. Aha Mehmet Büyük Ilıcak’ın cevabı üstelik bu dörtlükteki üzere olmuştu.

Twitter’de kimi zaman bu kabil atışmalara şahit oluyoruz. Amma konumuz bu atışmalar değil. Twitül- Havadis bu hafta gazeteci Mehmet Uca Ilıcak’ı ağırlıyor. Yazdığı twitlerle tartışmalar yaratıcı Ilıcak’ın twitter macerası kuşkusuz başladı, kimleri izlem ediyor, kimleri blokluyor, Ahmet Melik kendisinden ne istiyor, toplumsal medyanın geleceği üzerine neler düşünüyor? Işte hep bu soruları ve elan fazlasını sizler üzere sorduk. Bakın Mehmet Yüksek Ilıcak, Twitter’la ait neler anlattı…

Twitter merakı ne antlaşma başladı?

Geçen sene annem sayesinde. Annem benden 8 ay büyüklüğünde geçmiş başlamıştı. Ben birlikte onun sayesinde Twitter’la tanıştım. Orada varolan insanlar nükte kaynağı oldu. Gereksiz vakitlerimde giriyorum. Twitter’bile eğlenmemnin birlikte gündemi izleme edebiliyoruz. Gündemi az daha internet hızında görebiliyorsunuz.

Facebook’u bile bu büyüklüğünde canlı kullanıyor musunuz?

Faydalı hiç kullanmadım.

SOSYAL ILETIŞIM ARAÇLARI IPTILA YAPIYOR

Toplumsal medyanın gelişimini kuşkusuz görüyorsunuz?

Bu Amerikanın sigarayı buluşu gibi tiryakilik özne aynı özdek. Sigara geçmiş söylendiğin de o zamanlar statü temsiliydi, bütün filmlerde herkesin ağzındaydı, tahammülfersa bir modaydı. Ego sosyal medyayı buna benzetiyorum. Giderek göreceğiz zehir mi hayır mı? Herkesin elinin altında olması şimdilik aynalı geliyor. Uygulayım Bilimi çok ağırbaşlı bıçak sırtı. bir anda insanlar gruplaşabiliyorlar, bir anda veri olabiliyorsunuz. Makul kullanırsanız bir sosyalleşme oluyor, görüşemeyeceğniz insanlarla burda buluşuyorsunuz. Amma gitgide tıpkısı ızdırap cins bile olmayabilir birlikte.

Hangi kadar mevhum hangi büyüklüğünde cins sizce?

Ben olduğum kabil yazıyorum. Kimi Zaman magazin ara sıra siyaset. Benim amacıyla cümbüş, kelle boşalttığım bire bir düzlük.

BİZİM GAZETECİLER HENÜZ MAGAZİNEL TAKILIYOR

Twitter’in gündemi etkilediğini düşünüyor musunuz?

Akla Yatkın konuyu bulduğunuz üstelik etkileyici bire bir mecra. Tavuk mu yumurtadan testis mı tavuktan meselesi kabil haddizatında.

Sabık, TSK ile ilişkin aynı husus yazdım: “TSK açıklama yaptı.Bir diyeceğim yok.ANCAK “ters yönde yapılan telkinlerin” sahipleri ki?Iletişim Araçlari bakalim bunlarin uzerine gidecek mi?
TSK’yı”Ters Yönde Telkin eden” Militarist anti demokrat Candaşlar açıklanmış edilmez,bu cümlenin üzerine gidilmezse Taksim’bile haya atacağım.”

“Bize gösterilen inatçı telkinlere rağmen” dediler. Kimdir bu zıt telkinleri fail? Medya bunun üstüne giderse gazetecilik yapmış olur. Bunu belirten sıradan biri değil, silahlı kuvvetler. Anne bilgelik budur. Bunun üzerine giderlerse bu ruzname tamam. Burada gelişim gazetecilere düşüyor.

Amma bizimkiler daha çok magazinsel takılıyor. Gülben Akil Baliğ, korkularım var dediğinde tepkiler geliyor amma sakil benzeri husus yazdığınızda aynı tepkiyi alamıyorsunuz.

GÜLBEN ENDİŞELERİNİ İBRAHİM ŞAHİN’LE PAYLAŞSIN!

Gülben Akil Baliğ’e birlikte endişeleriyle ait ayrımsız twit attınız. Ne düşünüyorsunuz bu konuda?

Ara Sıra şeyleri makul bulmuyorum. Eylülde korkularım var dedi durduğu yerde. Korkularım var derken ne kastettiğini biliyoruz. Bence palavraydı. Istekle korkuları olan insanlara ürkmek duyuyorum ama ben şunu doğru bulmuyorum. Korkularım var deyip gidip Cumhurbaşkanı’ndan armağan almayacaksın, gidip TRT’üstelik izlence yapmayacaksın. Ego ona twitimde “Bu korkularını İbrahim Şahin’le paylaştın mı?” dedim.

Türkiyede ruzname mucit tıpkı insansan yazdıklarını çok düşüneceksin evet dahi lafının arkasında duracaksın. Yanar dönerlik fora etmek gayrimümkün. Kendini birilerine yıldızı dişi ifşa etmek üzere o lafı ortaya attı sonra gitti Çocuklar Gülsün diye niteleyerek Milli Yetişek Bakanlığı’ndan bindi aldı.

AHMET MELIK ILLET ILICAK’LA UĞRAŞIYOR?

Ahmet Kağan hastalik bu kadar uğraşıyor sizinle?

Çok sevişiyoruz. Ben Ahmet’i severim . O beni anneme şikayet edince ben da ona koşuk yazdım. Tığ çok bir vakitler tanışıyoruz. O tıpkı nükte kadar.

Cüneyt Özdemir’le alay malay size ispiyoncu dediler…

İspiyoncu diyenin altında kalmayız. Bana yazdıklarına ben üstelik yanıt veriyorum. Bunların hepsi nükte. Gırgır yapıyoruz orda. Benim üzere canlılık.

MELİH GÖKÇEK’E HENÜZ FAZLA DAYANAMAYACAĞIM!

Melih Gökçek’in Twitter’daki performansını kuşkusuz buluyorsunuz?

Çokça bir iki kaldı unfollow edeceğim tıpkısı kaç devir veriyorum. Kesiksiz retweet ediyor. Allahtan ego yattıktan sonraları giriyor. Bütün sayfamı dolduruyor. Limitim doldu diyor. Anca benzeri özdek yok belki özlük sisteminde tıpkısı mesele oluyordur evet üstelik ego anca biliyorum.

Kılıçdaroğlu’nu geçene büyüklüğünde bu şekilde devam edecek sanırım.

TÖZ HAYATTA YANLIŞSIZ FIRKA MEVHUM ALEMDE CHP ÖNDE!

Evet müstehap mi sizce?

Bu Twitter’de geçmeme ihtimali iri. Zira CHPli takipçi sayısı henüz çok. Bir Gürsel Tekin’e Kılıçdaroğlu’na bakın bire bir bile YANLIŞSIZ Partili kadro başkan vekillerine bakın, dörtte biri büyüklüğünde. Gerçeklik hayatta DÜRÜST Parti önde, mevhum alemde CHP önde. Twitter kullanıcıları genelde sol, CHP ağırlıklı.

YANLIŞSIZ Partili vekiller elan hareketli kullanıyor, sayıları daha fazla ama Twitter’üstelik..

AKP esas hayatta birlikte öncü olduğu üzere mevhum alemde üstelik öndeler. CHP’dahi ise bakir gelen isimlerden kullananlar var. Onun dışında it canlı bulunmayan.

EN ÇOKÇA KİMLERİ TAKIP EDİYOR?

Genişlik haddinden fazla strateji ettiğiniz isimler?

90 can felan strateji ediyorum. 10 tanesi siyasetçi, onun dışında arkadaşlarım var. Herkesin ne yazdığına bakıyorum. Melih Bey’den beri sabahları açtığımda az buçuk ağırlık çekiyorum. Kişi yazdıkları mühim değil ama Retweetleri sorun. Ben onun hangi dediğini zül ediyorum ona ne dendiğinden banane! Herşeyin bile benzeri usulü var.

Mentionlara et kafalı dönüyor musunuz?

Hepsine değil, edebildiğim büyüklüğünde. Nükteli ayrımsız şey olursa evet de ilginç tıpkı özdek olursa bundan sonra.

Bağımlılık yaptı mı Twitter sizde?

Ara buldukça bakıyorum. Ruz çokça girmiyorum amma dinlence vakitlerinde daha çok giriyorum. Annem daha beceriksiz. Baya izleme ediyor. Ben onun kadar değilim amma sıra geçirtiyor insana.

Kimleri blokluyorsunuz?

Kalay ederlerse, taşlama ederlerse blokluyorum. Burası benimle dikme ilişki kurabildiğin bire bir düz. Sen beni izleme ediyorsun ben seni değil. Eğer küfür edeceksen hastalik izlem ediyorsun?

 

Bir Cevap Yazın