MEHMET YÜKSEK BİRAND: ’’TOSUNCUK, BİTMİŞTİN..’’

Tosuncuk,
Bitmiştin. Yaptığın programlar art arda ’rating getirmediği ’ gerekçesiyle bitirilmişti. Kimesne senin yüzüne bakmıyordu. Işte böylesi ayrımsız dönemde hakkımda yazdığın onca hakarete, iftiraya rağmen seni ’işe almaya ’ karar verdim. Herkesin son ayrımsız şansa hakkı vardı. Onu kullandın.

Geçen sene olgun kanalındaki programı sana verdim. Yeniden adından alay ettirdin ve sonraları o izlence bittiğinde, aynı sabun köpüğü üzere gene yok olup gittin. Demincek köşenden kinini kusuyorsun. Biten programın zımnında intikamı sevimsiz yenen tıpkısı kemirmek zannediyorsun.

Tekrar yanılıyorsun.

Arzulu evladım! Bu misil kim taşlama ve iftiraların kaynağı olan, o terliklerini giyip köşesine çekilmenin sinirini dallı güllü zor ağırbaşlı ’nın kulağına fısıldadıklarını temel diye yazdığına göre “son kullanma tarihin” yer azından journal olmasa de “günce” sektöründe elan geçmemiş.

Ben gazetecilik sektöründe vefanın benzeri yan olduğunu öğreneli haddinden fazla oldu. Onun üzere senin yazdıkların benim üzere tıpkısı tosuncuğun hezeyanlarıdır.

Ama ayrımsız özdek var ki evladım biri beribenzer seninle numara geçmiş. Haklısın bir zaman bana sunma büyük kötülüğü yapan birinin akrabasının marifet kanalında çalışmasına itiraz etmedim. Da bu tıpkı sır dahi değil.

Yani gine çuvalladın!

Veri Toplantısı programında aktif yayında “İşini dolgunca yapanlara kapımızın degaje olduğunu ve bu nedenle dahi sili bire bir akraba olduğu amacıyla tendürüst ve başarılı benzeri insanın mesleksel gelişimine hiçbir biçimde engel olmayacağımı” belirtik söyledim.

Âdemiyet lisanında buna adalet ve vicdan deniyor. Yani senin bilmediğin aynı dilden konuşuyorum. Senin kabil biriyle de çalışabilmişsem bağımlı ki tüvana aynı yeteneği, tamamıyla akrabası bana kötülük etti diyerek işten atmayı kendime yediremezdim.

Demin tosuncuk, o Çin atasözündeki gibi baştan beklemeye başladım. Zira biliyorum kim, nehrin kenarında yeterince sabredersem sen de önümden geçeceksin.

Mehmet Mualla Birand /Milliyet

Bir Cevap Yazın