Melek İpek’ten can alıcı ‘kayyum’ yorumu

CİHAN’de düzlük düz habere göre Atak Harir ’in annesi Melek Harir, “Cenabıhak ’fecir korkan tek kimseden korkmaz. Bu dünya işleri için üzülmeye değmez” diyerek, kayyum kararına reaksiyon gösterdi.

Ankara Cumhuriyet Altını Başsavcılığı ’nın talebiyle Kozalak Ipek Holding ve bünyesindeki şirketlere kayyum atanması nedeniyle kalabalık bir grup, destek üzere Kozalak Ana Ortaklık binası önünde toplandı. Toplanan kalabalığı konuşma fail Koza Ipek Holding Umumi Heyet Başkanı Akın Harir ’in annesi Melek Ipek, konuyla ait değerlendirmelerde bulundu.

‘RABBİM; KEŞKE BILCÜMLE İHTİRASLARI, HIRSLARI BİZİM AİLEYE ESKI OLSA DA AYRIKSI MASUM İNSANLARA DOKUNMASALAR ’

Herkese esbak olsun dileklerinde bulunan Ferişte Harir, “Esasta stabil gelmeyi düşünmüyordum. Bizim kanalda Erkan ’ın çokça üzüldüğünü duydum. Bu dünya işleri amacıyla üzülmeye değmez, lütfen on paralık biriniz üzülmeyin. Ayrımsız bile essah olmamızın huzurunu yaşayalım bilcümle beraber. Yapılan hiçbir molekül bulunmayan. Sizlerde biliyorsunuz. Ego bunu binlerce posta söyledim. Olmayan cürüm kıymetli. Benim oğlumun parça kadar suçu bulunmayan. Bin yol aradılar, bulamadılar. Bütün temiz geldi bizim kâğıtlarımız. Onun üzere kıvılcım kadar üzülmüyorum. Yazıklanma ediyorum. Bir de diyorum kim; Rabbim; keşki hep ihtirasları, hırsları bizim aileye eski olsa üstelik bambaşka yaziksiz insanlara dokunmasalar diyorum. İnşallah Vallahi anca yakarış ediyorum.

“ÇOK UTANIYORUM, ÇÜNKÜ…”

Bir birlikte çok utanıyorum. Illet biliyor musunuz? Bizim vatanımız çağ ağlıyor. Temas aktarılma askerimiz polisimiz, benim gözümün yaşı durmuyor. 102 pasaj gepegenç çocuğumuz öldü. Bizim ağlamamız, onların ailelerine bindi olmamız gerekirken, karı yerine bizimle uğraşıyorlar. İnanın çok üzgünüm.” şeklinde konuştu.

‘EĞİLMEYECEĞİZ, BÜKÜLMEYECEĞİZ METIN AYAKTA DURACAĞIZ ’

Akış Harir ’in ancak dışına kaçtığı yönündeki haberlere üstelik değinen Melek Harir, Akış Harir ’e aynı çekim yapıldığını işaret etti. Ferişte Ipek, “Nişanımız vardı. Belgi haset biliyorlardı ki Akın Satış burada. Gittikten iki gün bilahare bunu yaptılar. Atak Satış kaçtı desinler diye niteleyerek. Cenabıhak ’a şükürler olsun. Bizim utanacak benzeri şeyimiz bulunmayan. Bir hatamız da bulunmayan. Sıfır yanlışlık dahi bulunmaz. Kıvanç ediyorum. İnsanlar birlikte eş kabilinden yaşayacaksa, ayakta duracaksa; eğilmeyeceğiz, bükülmeyeceğiz metin ayakta duracağız. Vatanımız için uğraş edeceğiz. Bu vatanda kimin hangi kadar hakkı varsa o konuşmalı. Tığ 15 yaşından beri hizmet veriyoruz vatanımıza. Hangi yaptığımızı evvel Rabbim bilahare de tam insanlar bilir.

SÜTÇÜ MORTOCU ’MAĞARA TORUNUYUM. ASLA VE KATIYEN YILMIYORUM

Bizim ailemizde şüheda gaziler var. Ben Kahramanmaraşlıyım, Sütçü Imam ’ın torunuyum. Benim oğlum Gazi Hamdi Harir ’mağara torunu. Asla ve katiyen yılmıyorum. Uzaktaki dostlarımıza büyüklerimize, onlardan biricik ricam var; üzülmesinler, otobüslerle gelmeye kalkanlar var, hiç kimse gelmesin. Tanrı sunma iyisini agâh. Doğruca olduktan sonradan Cenabıhak ’tan korkan on paralık kimseden korkmaz. Cenabıhak ’tan korkmayan de herkesten korkar.” ifadelerini kullandı.

Ferişte Ipek daha sonradan ‘Müstakil matbuat susturulamaz ’ sloganları eşliğinde holding binasına geçti.

Bir Cevap Yazın