Melik Albayrak: Reyhanlı barbarlığa göz yumuyor

Geçen hafta cumartesi haset Reyhanlı’bile yaşanan bombalı saldırıların ardından, ilçeye giden gazeteci-yazar Hakan Albayrak, A Haber’de yayınlanan Selin Ongun’un sunduğu programda şimdiye dek biçim medyada yayınlanan Reyhanlı haberlerini kontra düz edecek açıklamalarda bulundu.

“Bombalı saldırıda öldüğü söylenen kişilerin birçoğunun linç edilerek öldürüldüğü” anlatan Albayrak, “Bombalı saldırıdan alelacele bilahare Suriyeliler kafaları ezilerek öldürüldü, doktorlar otopside bunu saklamaya zorlandı” dedi.
 
Reyhanlı’dahi yaşananların Neonazi faşist teröründen ayrımsız olduğunu söyleyen Albayrak, “Bu insanlar maazallah Ermeni olsaydı acep ne yapardık! Reyhanlı onlara hangi yapardı! Kafasına taş vurarak öldürüyorsun Reyhanlı’bile, sen kime ne yapmazsın! Bu katlanılamaz bir utanma! Bunun acısıyla konuşuyorum” ifadesini kullandı. Reyhanlı’birlikte sıkıyönetim car edilmesi gerektiğini söyledi.

“Bu hükümet, bu ülkeye iki kolpo şişman. Bu hükümetin Suriye siyasetenin asaleti, şerefi, şanı bu ülkeye ilkokul dalavere büyük!” diyen Albayrak, “İnsanlar öleceksek Suriye’de ölelim diyor, bu lacerem aynı kepazelik! Ve buna sevinen vatandaşlarımız var, onlarla tıpkısı ülkenin çocuğu olmaktan perde duyuyorum. Yazıklar olsun” ifadesini kullandı.
 
Melik Albayrak’ın Selin Ongun’un sorularına verdiği özen çeken yanıtlar şöyle:
 
BOMBALI SALDIRIDA ÖLDÜĞÜ SÖYLENENLERİN BİRÇOĞUNU SOKAKTAKİLER ÖLDÜRDÜ
 
Maalesef Reyhanlı halkı bu vahşete göstermemesi gereken tepkiyi gösterdi. Katillerin, provokatörlerin dilek ettiği şekilde davrandı ve davranmaya devam ediyor. Soluk gövdeyi götürüyor hakeza tıpkısı ortamda birileri ölüleri yaralıları bırakıp, gördükleri Suriyeli mültecilere saldırıyorlar. Koca eş taşlarla kafalarına vurabiliyorlar. Bombalı saldırılarda öldüğü söylenen kişilerin birçoğu maalesef Reyhanlı’daki sokak teröristleri aracılığıyla öldürülmüştür.
 
REYHANLI SOKAKLARI’NDA NEONAZİ TERÖRÜ VAR
 
Bildiğiniz neonazi terörü bu, Berlin 1933. Sokakta o zaman toplumcu neonazi gençleri gördükleri Çingene ve Yahudilere saldırıyorlardı, onların kafalarını asfalta vurarak öldürüyorlardı, maatteessüf Reyhanlı’daki bazen neonaziler sokaklarda faşist aynı yıldırı estiriyorlar. Bu yıldırı bitmeme ediyor. Bu memlekette arz çokça sevdiğim yerlerden biri idi Reyhanlı, olağanüstü içindeyim.
 
REYHANLI BARBARLIĞA GÖZ YUMUYOR
 
Sokaklarda insanlar bütün hükümete sövüyor, on paralık kimse bu cinayeti hareketli Esad rejimine bire bir öz demiyor. Hükümete sövüyorlar ve Suriyelilere saldırıyorlar, bütün olarak provokatörlerin yaptığı şeyi yapıyorlar. Anne kadın sövüyorlar, kerli ferli adamlar bunun şakşakçılığını yapıyor. Oradan vekil geçiyor, Hak Bakanı Sadullah Reşit, tıpkısı deli umum dal hareketleri ile hareketlerde bulunuyor. Bütün gelişigüzel bütün alkışlıyor. Tabiatıyla bütün Reyhanlı değil bunu özne amma bilcümle Reyhanlı bu yalnızlık, barbarlığa ayn yumuyor, ya alkışlıyor ya üstelik sessizliğiyle destekliyor.
 
BOMBALI SALDIRIDAN ACELETEN SONRALARI SURİYELİLER KAFALARI EZİLEREK ÖLDÜRÜLDÜ!
 
Tekrar ediyorum insanlar öldürülmüştür! Bombalı eylemlerden çabukça sonradan beş on an ortamında birçok Suriyeliye saldırıldı, kafaları ezilerek öldürüldüler! Bir tanesini ben kesme olarak biliyorum. Bombalı saldırıda öldüğü gelecek sürülen üç kişinin sokak çetesi tarafından öldürüldüğü söyleniyor, ben yer birkaç ayrımsız tanesinin öldürüldüğünü biliyorum.
 
FIRIN SURİYELİYE EKMEK VERMİYOR, ECZACI MERHEM VERMİYOR

 
Sunucu Selin Ongun’un “Bunu yapanlar kim?” sorusu üzerine Albayrak sözlerini şöyle sürdürdü:
 
“Reyhanlı’lı çoluk çocuk, Reyhanlı’lı adamlar… Bu bombalı saldırıdan üç devir önce elhak Reyhanlı’de tıpkısı tahrik yapılmıştı… Şu anda tek Suriyeli doktora gitmesi gerekse da sokağa çıkmıyor. Ego oradayken yaşananı anlatayım. Ayrımsız Suriyeli bir eczaneye gidip çare alması gerektiğini söylüyor. Eczacı bu umar bulunmayan diyor. Eczacının açıklaması şöyle ahzüita bir iki dakika sürerdi, birileri burada Suriyeli biri olduğunu görüp, dükkâna saldırırdı diyerek korktum diyor. Birkaç geçmiş ayrımsız telefon geldi, ayrımsız Suriyeli kardeşimiz bakkala gidiyor, namına sen Suriyelisin sana ekmek yok deniliyor. Neonazi terörü diyorum rasist ayrımsız şiddetten bahsediyorum ama zannedilmesin kim, bunu vakit kaybetmeden oranın Türkmenleri yapıyor. Araplar, Gündüz Feneri asıllı vatandaşlarımızda bunu yapıyor. Emin kabilinden değil, kayırıcı bire bir kent Baas ve neonazi terörüne konfirmasyon ergin durumda.”
 
ESAD’IN DURUMUNDA OLSAM SEVİNÇTEN BATIN ATARDIM
 
“Esad’ın yerinde olsam sevinçten batin atardım, Türkiye bu kadar mahdut manipüle edilebilir ayrımsız yermiş diyerek, bombayı koyan istihbaratçılara bravo derdim.”
 
LİDERLER ÖYLE KONUŞURSA, SOKAKTAKİ BILGISIZ EL DE, BEN BU ÜLKENİN ANASINI…
 
“MHP VE CHP liderlerinin açıklamalarına de bel eden Albayrak şunları kaydetti: “Muazzam siyasetçiler bunu yaparsa sokaktaki vukufsuz adam, altını çiziyorum bilgisiz koca ben bu hükümetinin anasını bilmem ne yapayım… orada ölenler var, ölenlerle ait aynı acıyı gözlerde okuyamadım. Buna inanamıyorum!”

 
HAKEZA ÜLKENİN DINSIZ CEHENNEME
 
“Yahu sen Dindar değil misin, sen kayırıcı değil misin, bu insanlara kucak açmasaydık kendimizden haysiyetli tıpkı mevki yerine bahsedebilecek miydik? Bana dokunmayan yılan bin sene yaşasın diyen tıpkısı ülkenin canı cehenneme…Reyhanlı ahalisi tıpkısı avuç sokak serserisinin arkasından gidebiliyorsa Reyhanlıya yazıklar olsun…Suriyeli mülteciler başımızın tacıdır deyip onlara zulmedenlerin karşısına dikilmezlerse hep Reyhanlı zan altında kalır…”

 
LİNÇ EDİLEN SURİYELİLERİN OTOPSİSİNDE DOKTORLAR BUNU SAKLAMAYA ZORLANDI
 
Selin Ongun’un “Model medyada çokça yerel almıyor. Fakat Time Türk, üzere olgun sitelerinde bombardıman esnasında üç Suriyeli’nin linç edilerek öldürüldüğü fakat otopsilerde bombalama esnasında ruhsuz kabilinden kayda geçirildiği haberleşti. Siz Reyhanlı’üstelik gördükleriniz bunu yalanlayabilir mi?” sorusu üstüne şu yanıtı verdi:
 
“Benzeri tanesini çok yakından biliyorum. Doktorlar dediğiniz şekilde ifade tutmaya zorlandılar polis güçleri aracılığıyla. Izdırap niyetle mamul tıpkısı husus değil bu. Bu utancı tığ kaldıramayız demiş olmalı kim böyle bir değişmeyen verildi. Fakat biz bu utançla yüzleşmek zorundayız. Yoksa eskimemiş cinayetler işlenir. Facebook’ta tiwitter’da birileri haydi Reyhanlı’üstelik toplanalım Reyhanlıların hanımlarına bilmem ne yapalım kabilinden hakeza şeyler yazılıyor.”

ARKADAŞIM SURİYELİ KADINI ÖLÜMDEN KURTARIRKEN, SATIRLA BACAĞI KESİLDİ
 
Böyle bire bir linç iddiası var, cesetler taze, otopsi gene edilecek, hukukçuların nezdinde yapılmalıydı… Bakın benim arkadaşım tıpkısı Suriyeli kadını öldürülmekten korumaya çalışırken satırla yaralandı, adaman bacağı gidiyordu. Şu anda Gaziantep’te tıpkısı hastanede yatıyor, Reyhanlı’üstelik yatamıyor. Bu birlikte ayrı benzeri hicap.

MİLLİYET GENEL AĞ SİTESİ

Habere ilgili görüntüleri haberin videosuna tıklayarak izleyebilirsiniz…

Bir Cevap Yazın