Melik Eratik boşanmadan sonra ilk defa konuştu

Sabah’tan İlker Gezici’nin röportajı…

GECE YAŞAMAYI SEVERİM

Boşanmanız çok fücceten oldu ve siz tek konuşmadınız.
Az Buçuk soğusun istedim. ‘Boşandım, kurtuldum’ duygusu yaşamadım. Seçkin öz bizatihi gelişti ve bitti. Bilahare tığ, ‘Ne oldu demincek, boşandık mı? Pekâlâ yani?’ diye kaldık. Felek kendi hazırladı bu süreci. Bizim hiç kavgamız gürültümüz olmadı.

Yeşim Kadın, boşanmayı sizin istediğinizi söyledi.
Olur, ego istedim, önce dile getiren ego oldum. Ama evliliğe ve çocuğumuza şüphesiz değişmeyen verdiysek ayrılmaya dahi gine gelişigüzel değişmeyen verdik. O yüzden bunu tek öz üstüme almam. Bu, kendi kendini hazırlayan tıpkısı proses oldu.

Peki bu süreci yaratan nedenler neydi? Aşk mı bitti?
Aşk sürekli bitmeme fail bire bir husus değil. Aşkın ömrünün yedi yıl olduğuna dair araştırmalar var. Aşk, yerini eksantrik şeylere bırakıyor. Bizim boşanmamızın stabil sebebi şudur diyemem. Galiba benzeri müddet sonra beklentiler, yaşantılar ve gelecekle ilişkin ayrımlı planlar yapıldığında mecburen infirak süreci yaşanıyor. Öz hayatlarımızla ilgili planlarımız örtüşmemeye başlayınca bu sürece girildi. Akışına bırakarak yaşadık, adını koymadık.

Yeşim Hanım, ayrımsız seferinde sizin geceleyin hayatını sevdiğinizi ve kendisinin buna bacak uyduramadığını söyledi. Bu bir amil tür mi?
Ego geceleyin yaşamayı dost tıpkı adamım. Gece insanıyım, akla yatkın. Sabah Yeli perileri akşam çıktı geliyor ama bu bir etmen değil bence.

MADDİ SIKINTI DA ÇEKTİK

Print bir kadın mı Yeşim Salkım?
Bittabi kim. Dominantlığı var amma dinlediği kıymetli insanlardan biriyim. Kul onu kandırma eden bir yan bile var. Isteyerek evlendik, mutluyduk. Tıpkısı hanay arkadaşlığı ve hukuk var. Bu kapsam üzeri boyu bitmeme edecek. Kâh teessürat oldu; öyle sanıldığı üzere ensesi kalın, zengin ayrımsız avlu sürmedik. Maddi namına zorlandığımız dönemler oldu amma bunu yansıtmadık. Yeşim hayatıma girdiği amacıyla ve en değerli varlığım kızımın annesi olduğu için Allah’a şükrediyorum… Yeşim’i Allah’ın benzeri lütfu kendisine görüyorum. Onu hayatım boyunca sevmeye devam edeceğim, tek zaman hayatımdan çıkarmayacağım.

Boşandıktan sonraları alay malay tatile çıktınız.
Evet, mutlu ocak pozu değil o; olması gereken şey haddizatında. Bunu başarabilmek çokça yüce. ‘Çocuğumuz amacıyla bire bir aradayız’ da demiyorum. Hepimiz amacıyla yaptık bunu.

Ada hangi düşünüyor evet?
Ada’nın olgunluğu sebebiyle bu süreci kolaylaştırmaya çalıştık. Bu konuda kendimi acı hissetmiyorum çünkü babalıktan ayrılmadım ego.

İLKER GEZİCİ’NİN SABAHLEYIN GAZETESİ’NDE YAYINLANAN RÖPORTAJININ TAMAMINI BURAYA TIKLAYARAK OKUYABİLİRSİNİZ…

Bir Cevap Yazın