Melike Demirağ’ın belgelik albümü deste gördü

Melike Demirağ’ın özgün kayıtları ve kapağıyla yayınlanan bu uzunçalar sanatsal namına önem taşımasının beraberinde, andıran tarihimize çerağ tutak belgesel niteliğe bile eş.

“Ayrımsız Çevrim Ati” isimli şarkının müziği dışında, albümdeki yekpare eserlerin küçümseme ve müzikleri Şanar Yurdatapan ’a ilgili. Genellikle yabancı bestelere Türkçe kortej yazılan bire bir dönemde, Şanar Yurdatapan’ın gösterdiği üretkenlik, O ’nun söyleyecek sözleri olduğunun da göstergesi. Şanar Yurdatapan’a kızıl müzik adamı Atilla Özdemiroğlu eşlik ediyor. 

Albümde, Yılmayan Cenup ’mağara “Eş” filminde geçer bazen eserlerin yanında uzunçalar için mücehhez, Mevlana ’nın dizelerini içeren “Gel” ve Aziz Nesin ’mağara tıpkısı öyküsünden esinlenilerek yaratılmış Masalüzere sıra dışı eserlerde mevcut.

Ossi Müzik, albümün tıpkısı basımını yaparken, bugünkü beceri olanaklarla türlü olan tıpkı çalışma yaparak “Aynı Zaman Ati” isimli şarkının Esmeray ve Melike Demirağ düetini birlikte albüme ekledi. Düeti günümüz teknolojisini kullanarak Boğanak Ebeoğlu hazırladı.

Ayrımsız birçok gün önceki piyasaya çıkan uzunçalar epey bandaj gördü.

Bir Cevap Yazın