Meltem’in gözü ‘Kösem Sultan’ rolünde

Millet’ten Mustafa Kılıç’ın röportajı…

– Biz sizi kıtipiyoz gelinlerin dramının anlatıldığı Sahn Bitmeme Ediyor dizisindeki Hayat karakteriyle tanımaya başladık. Bu diziden önceki herhangi bir seri projesinde saha aldınız mı?

‘Sahn Devam Ediyor ’ dizisinden önceki dahi ara sıra projelerde süfli roller aldım. Ancak Mahsun Kırmızıgül ’nam projesiyle ismim artık duyulmaya başladı. Önce başarım o dizi film bile olduğu için bütün beni o diziyle tanımaya başladı. Ben Mahsun abiyle çalışmadan evvel seyir oyunlarında saha aldım.  ‘Benzeri Endişe Olsam ’ adlı bire bir dizide oynadım. ‘Maltalık Bitmeme Ediyor ’ benim imdi tanınmamı sağladı.

– Henüz bilahare ‘Adını Kalbime Yazdım ’ dizisinde tekellüf aldınız belli?

Peki… ‘Adını Kalbime Yazdım ’ dizisinde akman görünen şeytan tıpkısı kızdı “Dicle”. Maltalık  Bitmeme Ediyor’da üstelik Maltalık umum ters tıpkı karakterdi. Er yaşta bizatihi yaşça büyük ayrımsız adamla isteksiz evlenmenin sıkıntılarını zorluklarını anlatan tertemiz aynı karakterdi. Bağımlı bu çeşitliliğin benim oyunculuğuma müspet katkıları oldu. Mütenevvi rollerde oynamayı seviyorum.

– Oynadığın ‘Maltalık ’ karakteri mülayim ve çaresiz tıpkısı karakter. Kendinizi zahir tanımlarsınız?

Sahn ’la çokça ortak noktamız var çaresizliğini anlayabiliyordum zira yaşadıkları kelimelerle anlatılamayacak büyüklüğünde kırıcı vericiydi. Ego zihayat kızların bu çaresizliklerle bu arada cıvıl cıvıl olmalarının gerektiğini savunan biriyim… Bana gelirsek zinde biriyim, heyecanlıyım çokça sabırlı, duygusalım, şiddetli hiperaktifim, yerimde duramam…  Kayırıcı canlısı biriyimdir… (Gülüyor)

– Dizilerden sonra gelişigüzel projede düz aldınız mı?

Evet aldım. Biri Haluk Dubara ’mağara yönettiği aynı filmde Hikâyeleme kızını oynadım. Başkası ise yönetmenliğini Enes Melik Tokyay ’ın yaptığı başrollerini Zekâ Bayraktar ’la paylaştığım benzeri sinema filmi çektik. İki projede çok altın projeler.

– Vizyon tarihi anlaşılan mi?

İzleyicilere şaşırtı olmasını istiyorum.

HAFIZAMA KAZINAN FON

– Setlerde unutamadığınız ayrımsız anın var mı?

Gayrimümkün mı… Günümüzün büyük aynı bölümünü setlerde geçirdiğimi üzere yaşadığımız çokça özdek oluyor. Birçok anım olmuştur setlerde ama unutamadığım tıpkı anım var.

– Bizimle paylaşabilir misin?

Birincisi, gerdek sahnelerim ikincisi ise kaç eğik olduğunu sayamayacak büyüklüğünde yüksek ayrımsız plazanın en son katında intihar sahnem vardı. Kar soğuğunda ve yalınayak bir şekilde duvarın arz munsap köşesinde durduğum tıpkı sahnem olmuştu.  Berenarı it canlı alelhusus birde metrelerce yükseklikten aşağıya bakarken gördüğüm görüntüyü katiyen unutamam. Yalnız şunu çoğaltmak isterim esasen olsa bu sahnelerde oynarım.

PSİKOLOJİM BOZULMADI

– Bunalıma girdiğiniz haberleri basında vadi aldı. Son durumunuz nedir, nasılsınız?

Psikolojisi bakımsız lafını kabullenmiyorum. Oyuncularda normal insanlar üzere print dönemlerden geçebiliyorlar. Yaptığımız hareket olağan bire bir iş değil. Haddinden Fazla fazla çalışıyoruz. Hele projelerde büyük rollerdeysek işin yükü elan üstelik sakil oluyor. Bu tehlikeli yükü seve seve kaldırırım o ayrı amma zaman zaman zorlandığımız zamanlar olabiliyor. Bu zorlanma birey dahi olabiliyor. Amma iyim esenlik sorunum bulunmayan!

ÇALIŞMADIĞIM ZAMAN MUTSUZ OLUYORUM

– Mail zamanda üzüldüğün şeyler var mı?

Ego az buçuk çalışmayı dost biriyim. Gereksiz kaldığım zamanlarda moralim berbat oluyor ve mutsuz oluyorum. Şu dönemler de bile gelişigüzel seri projesinde düzlük almadığım amacıyla üzgünüm. O büyüklüğünde fena hâlde işlemler ve projeler var kim ‘ben neden yokum bu projelerde ’ dediğim oluyor. Evet dizilerden sonraları beyaz perde filmlerinde tekellüf aldım amma onlar bana tatil gibi geliyor. Ego seri projelerinde çalışmak istiyorum. Çalışınca elan bahtiyar oluyorum.

HİNDİSTANLI SİNEMACI BANA IHSAN VERDİ

– Andıran zamanda bire bir armağan aldınız bu konuyu da bizimle paylaşır mısınız?

Arsıulusal Elâzığ Film Festivali kapsamında aksakal isimlerle alay malay beni dahi ödüle layık gördüler. Elazığ ’da sosyal gravite projesi kapsamında zinde yasam yürüyüşlerine katıldık. Antrparantez Hindistan Kalküta Film Festivali Başkanı Sanjoy Ghosh ’la tanışma fırsatını yakaladım. Curcuna bitiminde bana Hint işi abiye hızma ve kolye armağan etti kul ona el işlemeli Türk bayrağı ödül ettim.

BENZETİLMEK HOŞUMA GİTTİ

– Sosyal medyada seni ‘Game of Thrones’ dizisinin başrol oyuncusu Emilia Clarke ’e (Daenerys) benzetmişler. Bu konuda neler ikna etmek istersin?

Game of Thrones Türkiye ’birlikte çevrilseydi Briz Miraloğlu ‘Daenerys ’ karakterini oynardı diye yorumlar görmüştüm. Bu benim hoşuma gitti. Dünyanın yer gür oyuncularından birine benzetilmek afiyet verici… Bağımlı kim herkesin ayrı özellikleri vardır, hep farklıdır. Benzerlikler taklide dönüşmediği müddetçe sav yok…

– Şu aralar neler yapıyorsun? 

Binicilik eğitimi alıyorum. Dede binmek çokça latif ve uyumlu bence çokça faydalı aynı spor bir canlıyla beraber spor fayrap etmek çok değişik ayrımsız duygu.

DİZİ SÜRELERİ KISALMALI

– Günde 18 saat sıra setlerinde çalışmaktan mutlu olur musunuz?

O konuda aktör arkadaşlarımla hemfikirim… Saf saatlerinin kısalması gerekiyor. Kol saatleri kısalırsa hem oyuncular hem birlikte alıcı arkasında etkin takım henüz rahat boy bos.

– Kullanılmamış sezonda 26 sıra ekrana ati. ‘Kesinlikle bu dizide olmalıyım ’ dediğiniz aynı imal var mı?

Tamam var… Afi almayı çokça istediğim benzeri sekans var. (gülüyor)

– Hangisi?

Kullanılmamış sezonda çokça fena hâlde amal yayına girecek. Amma benim genişlik çokça düz almak istediğim seri Kösemen Odalık… O dizide Kösemen Sultan ’ı oynamayı çokça istiyorum. Dizinin çekimci ve yönetmenine duyurulur. 

– Apayrı hangi yapımda vadi almak istersiniz?

Yılmayan Cenup ’in hayatının anlatılacağı bir sıra çekilecek. O dizide dahi fiyaka almayı haddinden fazla isterim. Yılmayan Cenup ’mağara kızı evet de eşini oynamayı isterim.

ACILARI ACIMIZDIR

– Suruç saldırısına ilişik neler tefhim etmek istersin?

Bigünah yere, canicesine 32 adam hayatını kaybetti. Bu kötü tarif edilemez… Allah ailelerine sabır versin… daha çok bile hakeza şeylerin yaşanmamasını arzu ediyorum… O ailelerin acıları, acımızdır.

Bir Cevap Yazın