Memet Güler: ‘Sülüman’dan Pargalı’ya destek’

Antalya Büyükşehir Belediyesi ve AKSAV tarafından bu yıl ikincisi planlı Antalya Televizyon Ödülleri sahiplerini buldu. Hakem Heyeti başkanlığını Faruk Bayhan ’ın yaptığı, HT Magazin Müdürü Memet Güler, Ede Önbilgin, Ongun Kaş, Yüksel Aytuğ, Berna Laçin, Ziyalı Öztan, Nilgün Öneş, Fatih Ediboğlu ’nun yargıcılar kurulu olduğu hediye töreninde Ezel, Öyle Bire Bir Maruf Ahit kim, Fatmagül ’ün Suçu Hangi, Oylumlu Çağ ve Adını Feriha Koydum arasında yaşanan en bereketli acıklı ödülü kategorisinde kazanan ‘Muhteşem Asır ’ dizisi oldu.

Öyle Benzeri Mergup Devir kim ekibi 6 kategoride hediye almasına karşın sette çalıştıkları üzere geceye katılamadı. Yargıcılar Kurulu hususi ödülünün sahibi minik felek Irade Berke Zincidi ise sette fariğ bir videoyla jüriye teşekkür etti. 32 kategoride ihsan sunulan gecede en bahtiyar takım Yüce Çağ ’dı. Behzat Ç. Bire Bir Ankara Polisiyesi dizisinin ekibi ise sunu ferah polisiye dizisi ödülünü kendileri hesabına Art Sokaklar ’ın kazanmasına şaşırdı. Gecenin galibi Mefret Asır ekibi, ödülünü Behzat Ç. ekibine ithaf etti.

Bildirme gür erkek oyuncu dalında namzet olan Erdal Özyağcılar, jüri özel ödülü aldı. Ancak Özyağcılar, bu ödüle tepki göstererek konuşma yapmadan sahneden indi. Arz gür ayvaz aktör kategorisinde aday olan Halit Ergenç, veladet gününü oğluyla etmek için geceye katılmadı ve “Adayım Pargalı ’m” dedi. Sunma ongun erkek aktör ödülünde namzet olan Kenan İmirzalıoğlu, Halit Ergenç, Okan Kalburüstü, Erkan Petekkaya, Erdal Özyağcılar ve Erdal Beşikçioğlu ’nun yarıştığı kategoride ipi göğüsleyen Okan Kandırıcı oldu. Ömre Bedel, ödülünü dizilerin 60 dakika olmasını dileyerek aldı.

Vahide Gördüm yargıcılar kurulu özel ödülünü, Behzat Ç. ’nin senaristleri Emrah Serbes ve Ercan Mehmet Yiğitlik dram yer gani senaryo ödülünü alırken 1 Mayıs Iştirakçi Bayramı ’nı kutladı. Turgay Işıklı ikinci öğün Öncesizlik dizisiyle sunma dolgunca çalgı aleti ödülünün sahibi oldu. Işıklı ödülünü Gökhan Kırdar ’ın elinden aldı. Işıklı, Kırdar ’a “Balaban müzisyensin. Ödülümü elinden ahzetmek gelgel vericiydi” dedi. Yahşi Cazibe dizisi fars alanında tekmil ödülleri toplayarak gecenin genişlik çok ihsan sahibi olan ekibi oldu. Grup, 6 kategoride ödül aldı. Hakan Yılmaz ödülünü alırken yaptığı konuşmada “Hamileliği sürecinde okkalı kaldırmadığı için anneme, ona dokunaklı kaldırtmadığı için babama teşekkürname ediyorum” dedi. Kadro, Selda Özbek ve Peker Açıkalın ’ı birlikte unutmadı.

GECEDEN NOTLAR

– Kenan İmirzalıoğlu, törenin ardından gerçekleşen after party ’üstelik alkolü çok kaçırınca odasına gittiği tam koridorda yere düştü. Hayli efkârlı olan alengirli aktör iki kişinin sayesinde odasına gidebildi.

– Karadağlar dizisinin başrol oyuncuları Hatice Şendil ve Burak Sağyaşar iki aktarılma boyunca tıpkı an olsun birbirlerinden ayrılmadı. Geceyi ödülsüz kapatan zinde âşıklar, bunu umursamadan after party ’de en çok eğlenen çift oldular. Sağyaşar, bildirme bol karı aktör kategorinde yarışan ancak ödül alamayan sevgilisi Şendil üzere avunç şampanyası patlattı.

– Törenin hemencecik arkası sıra Eğin Sokaklar dizisinin oyuncuları Hür Ozan, Oran Çoruh ve Katı Oktay, ellerinde rakı kadehleriyle golf arabasına binerek Mardan Palace ’ı turladı.

– Heybet Çoruh, yer bereketli polisiye kol kategorisinde rakipleri olan Behzat Ç. dizisinin ekibine “Esasen ödülü siz haketmiştiniz” dedi.

– Kavak Yelleri ’nin Mine ’si Aslı Enver ve Basit Fino ’ın Çipo ’i Birkan Sokullu, kameralar önüne ilk defa umum ele çıktılar. Aşıklar birbirlerinden tıpkısı dakika olsun ayrılmadı.

– Can Tanrıyar ve Petek Dinçöz çifti tartıştı. Arkadaşlarıyla muhabbeten dalıp Dinçöz ’ü unutan Tanrıyar, eşi kendisini bırakıp odaya gidince herkese “Petek nerede?” diye sordu.

– Ardıl Turan ’la şişman aynı aşk ruhlu fena hâlde aktör Sinem Kobal, üzerinde A harfi bulunan yüzüğüyle dikkat çekti.

– Arz gür polisiye dizisi ödülünü Kayırıcı Sokaklar alınca, Kenan İmirzalıoğlu Behzat Ç. ekibine dönüp onları alkışladı.

– Yahşi Hava ’nin Alem ’si Kahkaha Katipoğlu geceye eşiyle el ele katıldı.

– Antalya TV Ödülleri ’ne namzet gösterilen ancak törene katılamayan Halit Ergenç, doğum gününü oğlu ve eşiyle gelişigüzel kutlamak istediği için serencam anda İstanbul ’bile kalmaya karar verdiğini açıkladı. Ergenç, “Bu veladet günüm oğlumun beni önce anladığı, bana makul ilk defa koşarak gelebildiği ve mebzul ki doğdun diyebildiği sene. gelişigüzel spekülasyon olmasını istemem” dedi.

– Süresince benim birlikte bulunduğum hakem heyeti kıtipiyoz akla yatkın karar verdi mi? Ödüller epey türe edenlere mi gitti? Biliyorum bu hafta bunu eli nimetli bol konuşacağız. Önümüzdeki pazartesi jürinin değerlendirmeleri üzerinden kendi göz açımı yansıtan yazımla Bizim Ekran ’bile buluşacağız.

Memet Güler

Bir Cevap Yazın