Memet Güler ‘Survivor’ programını değerlendirdi

Acun yeniden müthiş tıpkı işe imza attı. Survivor Ünlüler-Gönüllüler yarışmasıyla hem son ayların sunu haddinden fazla konuşulan monitör programını yaptı, hem üstelik reytinglerde kanalı Show TV ’ye tavan yaptırdı. Elan proje halindeyken, “Nihat Doğan bu yarışmanın yıldızı olur” demiştim. İkinci haftasında sağolsun Nihat birlikte beni yanıltmadı.

Önümüzdeki iki ay süresince mahsus kim çıktı onları konuşacağız, onları izleyeceğiz, hafta sonlarını Survivor ’la geçireceğiz. Ancak öte yandan bu azimle mücadele eden ekip bana ayrıksı tıpkısı şey hatırlattı. Baktım bizim Survivor ’ı, söylence kol Lost ’u izler kabil izliyorum. Durup-düşünüp, bizim ne ünlümüz, Lost ’ta kime balya gelir diye hesap ediyorum. Lost ’un Jack, Kate, Sawyer, John Locke, Danielle ve Mr. Yankı ’sunma adeta bizim ünlülerimizde hayat bulmuşçasına strateji ediyorum. Survivor ’a bu gözle bakmaya başlayınca, mübrem adına hepsini Lost ’un kahramanlarıyla eşleştirmek gerekir dedim.

Aha bu yüzden zaman Survivor Ünlüler takımını, Lost ’un kazazedeleriyle aynı adada, aynı bedenlerde birleştireyim istedim. Sizce bile benzemiyorlar mı?

NİHAT DOĞAN: Nihat sıcakkanlı tavırlarıyla bir anda adanın gözdesi oldu. Adaya kadem atar atmaz ünlüler takımının manevi liderliğine soyundu. Sesi iyi çıkıyordu rastgele zamanki üzere ve arkadaşlarının herhangi bir sorununda yardımlarına koşuyordu. Tıpkısı, Lost ’un yakışıklı doktoru Jack Shephard kabil… O üstelik uçak adaya hatır öz acısını unutup herkesin derdine tılsım arar olmuştu. Aha bu yüzden benim hayali adamda Jack Shephard, bizim Nihat Doğan ’dahi cisim buldu.

GAYRI ULUSOY: Lost ’un genişlik güzel kadını Kate ’ti. Survivor ’ın bildirme güzeli ise bittabi Sair Ulusoy. Kate, Lost ’ta ilişkileriyle de çokça konuşulmuştu. Diğer üstelik geçtiğimiz yaz Ferruh Taşdemir ’le gerçekleştirdiği tıpkı günlük evlilikle magazin sayfalarının manşetine oturmuştu. Şimdilerde yıpranmamış aşkı Tarhan Telli onun dönüşü üzere tahammülfersa ayrımsız ihsan hazırlıyor. Telli, aşkına elleriyle donattığı tamamlamak aynı otomobil yapıyor. Ve Değişik hem güzelliği hem da hususi hayatındaki vahim hareketlilikle adanın Kate ’i olmaya adalet kazanıyor.

DENIZ BÜYÜKUNCU: Onu, biraz üstelik inanılmaz vücudu ve müthiş serinkanlılığıyla taze kızların hayallerini süsleyici Sawyer ’a benzettim. Demincek nereden bundan sonra bu demeyin. Sawyer, Lost ’un, Yoğunluk üstelik Survivor ’ın yer yakışıklısı değil mi? Sawyer üzere Lost ’u izleyenler, Çokluk ’nın üçlü vücudunu ahzetmek amacıyla Survivor ’ı kaçırmıyorlar. Tallahi etrafımda bu soruyu sorduğum onlarca kızın yalancısıyım…

PASCAL NOUMA: Lost ’un çikolata mülevven karakteri Mr. Eko ’ydu. Survivor ’ın zenci yarışmacısı ise Pascal Nouma. Ancak onların biricik benzerliği ten renkleri değil. İkisi birlikte bazı bazı haddinden fazla saldırgan olabiliyor ve gine değme ikisi dahi çokça etkili. Mr. Yankı, Lost ’ta kafasını kızdıranlara akman tıpkı patak atıyordu. Pascal ’ı kızdıranların dahi sonu tıpkı gibi. Aman özen!

ZEYNEP TUNUSLU: Zeynep Tunuslu ile Lost ’ta Fransız eş olarak bilinen Daniella Rousseau koşa cömert gibiler. (Bittabi Tunuslu çok elan canlı ve adamakıllı) Fiziksel olarak birbirlerine mümasil ikilinin mimikleri birlikte tıpkısı. Tıpkı kuma yanları üstelik, gizemci duruşlarında ve esrarlı hallerinde gizli.

TANER: Taner, adada John Locke ’luğa soyunuyor. İkisinin saçlarını kazıtmış olması ve yeşil tişört giymeleri geçmiş benzerlikleri. Ancak onları ortak kılan madde ikisinin da haddinden fazla maceraperest ruha cemaat olmaları. Locke, adaya düşer düşmez elinde palayla ormanın içine dalmış, hınzır avlayıp sezinleme yapmıştı. Taner birlikte palayla ormanı keşfe çıktı. Ancak maalesef elleri yersiz kaldı. Bu çocuğa birlikte ilgi diyorum…

ACUN ILICALI: Benjamin Linus, Lost adasının yöneticisiydi. Asude haline ve sinirleri alınmış gülümsemesine rağmen adanın yeryüzü zihayat, arz çok şeyi alim isimlerinden birisiydi. Survivor adasında ona tıpkı karşılık bulmaya çalışırsak, bu ancak Dünya Ilıcalı peki. Acun, Türk halkının gönlünde kurduğu bu tahtla, elan bin nöbet ıssız ayrımsız adaya düşer amma seçkin durumda yine yolunu bulur…

Memet Güler

Bir Cevap Yazın