MEMET GÜLER YAZDI..

KULLANILMAMIŞ haftaya önümüzdeki sezonun genişlik iddialı, kadrosu yer azametli dizisini açıklayarak başlayalım efendim. Elan henüz kimseler adını de duymadan, gelecek sezonun Binbir Geceleyin’sini biz şimdiden anlatalım. Üç sezon ekranda mütezayit Binbir Geceleyin, herhangi bir ne kadar senaryosundaki düşüşlerle akıbet aylarda yer iri hayranlarını, genişlik hasis takipçilerini dahi bıktırmış olsa birlikte, eser süresi boyunca ekranın bildirme haddinden fazla izlenen dizisi olmayı dahi başarmıştı. Bunda, mavi gözleriyle karı seyircilerin aklını başından düz Halit Ergenç’in bittabi çokça majör bir payı vardı. Halit, Zerda’dan beri sıra sektörünün hep en kalburüstü jönlerinden biri oldu.

HALİT KEMAL, ÖZGÜ GÜLLÜ OLACAK
Aliye’deki Sinan tiplemesiyle de görüntülük tahtının saksı köşesine oturdu. Halit Ergenç, önümüzdeki mevsim ekranda olacak Hanımın Çıftliği’nde başrol oynayacak. Hayranları dahi onu yeniden haddinden fazla iddialı bire bir yapımda, bu posta Eksiksizlik karakterinde ekranda görmenin mutluğunu yaşayacak. Olur dizinin başrolündeki kadın kim olacak? Hanımın Çiftliğii’nin Güllü’sünü ki oynayacak? Bu rolde birlikte Başmaklik Namal düzlük alacak sevgili seyirciler. Yılın bu yer iddialı projesinde, Halit Ergenç’le, Katişiksiz Namal çapraz oynayacak. Has, sekans tutkunlarının hafızasına Kurtlar Vadisi’nin Elifi kendisine kazınmıştı. Üç sezondur Kurtlar’birlikte namevcut ama Elif bibi Çelik Alemdar’ın aklındaki o tıpkısı kalem unutamadığı kadındı. Aynı çevrim Bebeğim ünlü bir diziyle ekrandaydı. Amma Bebeğim reyting canavarının hezimetine düçar ve kısa sürede yayından kaldırılmıştı.

90’LI YILLARDA TRT’DE YAYINLANMIŞTI
Önce başrollerdeki esame belirlenen Hanımın Çiftliği için şu günlerde kadro çalışmaları tamamlanıyor. Dizinin yönetmenlik koltuğunda ise Hatırla Sevgili ve Annem’den tanıdığımız Faruk Teber’in ismi düz alıyor. Orhan Kemal’in tıpkı ünlü romanından uyarlanan Hanımın Çiftliği’nde, ata baskısıyla büyüyen ve hayatta zat ayakları üzerinde ara vermek isteyen Güllü’nün hikayesi anlatılıyor. Dizi, 90’lı yılların başında TRT ekranında bile yayınlanmıştı. O dönemki dizinin başrollerindeyse Erol Taş, Fikret Hakan, Keder Aras, Meral Orhonsay gibi adlar vardı. İzleyenler hatırlayacaktır; o günlerin taze yıldızı Gülben Ergen bile Hanımın Çiftliği dizisinin oyuncuları arasındaydı.

Hepinize ferah haftalar…

Haberturk

Bir Cevap Yazın