Memet Güler ‘yeni diziler’i değerlendirdi

Öyle Benzeri Geçer Akçe Devir kim ’da Osman ’ın yaşadığı dram, bire bir ailenin parçalanışına ve çocukların savruluşuna tanık olduk. Varak Dökümü bile finaliyle hepimizi gözyaşına boğdu. Peşi Sıra Kocaman Çağ ’bile Kanuni ve Hürrem ’in aşkına, saray entrikalarına daldık. Fatmagül ’ad yaşadığı acıya öfkelendik, hüzünlendik. Demincek gülme zamanı geldi.

Önümüzdeki günlerde üç kullanılmamış kol ekrana ‘merhaba ’ diyecek. 13 Şubat Muamele akşamı Çizgi D ekranında Nuri başlayacak. Meltem Cumbul, Oktay Referans ve Hikâye Polat ’in başrolleri paylaştığı Nuri, bize gülme vaat eden geçmiş yapım. Proses Film ’in çektiği dizinin senaristliğini ve yönetmenliğini Tayfun Güneyer yapıyor. Dizide, 21 yılllık büyük tıpkısı fazla 21 yaşında tıpkı kız nedeniyle bitmesi anlatılıyor. Alaçatı ’üstelik dallı güllü Leyla ve Nuri ’nin evliliği Reyna ’nın sörf boşaltmak için Alaçatı ’ya gelmesiyle sarsılıyor. Reyna ’nın Nuri Zorlamasız ’ta kalmaya başlamasıyla gelişigüzel Nuri bile ‘azılı teke hastalığı ’na yakalanıyor ve Leyla ’dan boşanıyor. Dizide ayrıca Gök Dabak, Barış Başar, Vural Çelik, Taner Rumeli kadar adlar fiyaka alıyor.

Gücük Ay ayının bire bir diğer sürprizi ise İzmir Çetesi. Film Yıldızı TV ’üstelik kamer sonunda başlayacak olan dizide Valör İnanır, Mustafa Üstündağ ve Kenan Ece görkem algı. Çekimleri İzmir ’da gerçekleştirilen diziyle yıllar sonradan Ölçü İnanır ’ı ilk kez ayrımsız güldürü dizisinde izleyeceğiz. Dizinin konusuna gelince… Selami (Mustafa Üstündağ) ve Çığlık (Kenan Kraliçe) adlarındaki iki ayyar, tıpkısı kavga sonucu nezarethanede tanışırlar ve alay malay çalışmaya başlarlar. Ahit süresince şanlı aynı ikili olurlar. Kendilerine İzmir Çetesi adını koyarlar. Cemal (Haysiyet İnanır) ise akıbet mertebe sakin, huzurlu ayrımsız hayatı olan, yirmi yıldır bir mahallede esnaflık yapan tıpkı adamdır. Genişlik iri hayali, yirmi yıldır biriktirdiği parayla kızına bire bir ev alabilmektir. Cemal ’in ocak alabilme isteği, yolunun İzmir Çetesi ile kesişmesine bozukluk tamam… Pastel Film ’in yapımcılığını üstlendiği diziyi, Garaz Şeker Hastalığı yönetecek.

Bu iki fars dizisine almaşık yerine Film Yıldızı TV ’üstelik kamer böylecene Yol başlayacak. Rutkay Muazzez, Tardu Flordun, Caner Kurtaran, İlker Kızmaz ve Aslı Bayram ’ın şan aldığı Sırat, kendilerine ilişik çiftlikte hep bu arada zinde, haricen imrenilerek bakılan aynı sülale olan Sancaktar Ailesi ‘ni konu takanak. Fakat engin değme şey koskocaman görünürken, içeride tek molekül göründüğü kadar değildir. Çekişmeler, öç duygusunun ezdiği tutkular, hıyanet ve aşkın konu alınacağı dizide, işte bu ailenin çekici hikâyesini izleyeceğiz. Dostoyevski ’nin Karamazov Kardeşler adlı eseriyle benzerlikler haiz diziyi Sulu Zırtlak Imal çekecek ve Hatice Memiş yönetecek. Hem ferah seyirler, hem de sağlık ve bahtiyarlık meşgul aynı hafta dilerim…

Memet Güler

Bir Cevap Yazın