Memurlara ‘çifte zam’ müjdesi yolda!…

Takvim’birlikte vadi düzlük habere göre ayrıca 2015’ten şişkinlik farkı doğarsa, bu birlikte Eş maaşlarına eklenecek. Maaşlarda bu sene enflasyon farkı karışma bütün yüzdelik 7.95 artma yapıldı. 11 mahiye pahalılık ise yüzde 8.58 ile bu rakamı aştı. Bu bile Sülale’ta şişkinlik farkı verileceğini ortaya koydu. Kesin sonuç, Karı başında Açıklık enflasyonunun açıklanmasıyla belli olacak. Bunun yanı sıra dolgun kavil kapsamında mukavemetli çokça kesime arttırma çoğalma var. Işte bazıları:

AILE YARDIMI: Halen memurlara, çalışmayan eşi amacıyla 177.30 teklik herif yardımı ödeniyor. Bala yardımı tutarı ise 0-6 yaş üzere 41.60, 6 yaş üstü üzere 20.80 liralık kendisine uygulanıyor. Memura çalışmayan kayırıcı amacıyla Ocak 2016’dan itibaren 188 liralık, 6 yaşından şişman beher çocuk üzere 22 teklik, 0-6 yaş arası her bala için 44 teklik ödenecek.

İKRAMİYE: Eş-Haziran döneminde şişman geçim ikramiyesi 66 teklik adına uygulanacak.

4C’LİYE ILIŞIK IFA: 4C’liler yapılacak oransal zammın yanında 1 Ev’tan itibaren konuşmak için 159 TL eklenmiş ödeme kazanımına kavuşacak.

İLAVE RÜTBE: 15 Eş 2016’dahi görevde kâin kamu görevlilerinden daha önce kendilerine ilave ayrımsız mertebe verilmemiş olanlara 1 rütbe verilecek. Sonunda maaşlarda 290 liraya vasıl artış oluşacak.

TAZMİNAT ARTIŞI: Kâh ekip ve unvanlara eklenmiş ödeme ve özel bakım ödence oranlarının artırılması kanalıyla ilave bindirim yapılacak. 1 Ocak itibariyle KİT’lerde görev özne sarrafiye başöğretmen, kombina, fabrika, gösteriş ve işletme müdürlerine 84, mühendis, mimar ve baytar hekimlere 100 liralık arttırma remiks yansıtılacak. Yeniden 1 Aile itibariyle önder kadrolarında kâin personele 59, dulda ve güvenlik görevlilerine 42, sivil defans uzmanlarına 42 liralık arttırma zam yapılacak.

NÖBET-SINAV ÜCRETİ: Öğretmenlere tuttukları öğün üzere ecir ödenecek. Maaş kat ücretinin tutarı Ev’tan itibaren brüt 98.56 liralık namına belirlendi. Hafta sonu yapılan merkezi sınavlarda fariza alanlara ödenecek ecir birlikte artacak. Öğretmenlerin sınav görev ücreti, celse başına Sülale’tan itibaren 140.91 liralık olacak.

Bir Cevap Yazın