MENAJERLER ‘MUHABBET TELLALI’ ERGIN!..

Ara Sıra detayları oranlama ediyordum. Kimler, zahir diye… ’Bu değirmenin suyu nereden geliyor? ’ diye buyurmak amacıyla çokça akıllı olmaya lazım bulunmayan kim… Kız aylardır biricik tıpkı yerde sahneye, podyuma çıkmamış ama altında 100 bin dolarlık Amerikan arabası… Etiler ’üstelik müfrit dairede oturuyor, ayrımsız giydiğini benzeri daha giymiyor. İsterseniz ismini gitgide açıklayacağım güre popüler yıldızını daha yakından tanıyalım.

“Aykut Ağabey Cenabıhak ’ını seversen us ver, nöbet göster. Bana yönetici adına koruyucu olacak, çın ve hareket bilen kişilerin yalnız ismini ver. Gidip kapısını çalayım, ayağına kapanıp yalvarayım. Onurumla, namusumla şarkıcı kalkmak istiyorum. Benim kabilinden yüzlerde tüvana şarkıcı kız başkaca delikanlı var. Çoğumuzun sesi çok fena hâlde, senelerce çalgı eğitimi aldık. Hassaten içimizde TRT sanatçıları bile var. Amma bire bir noktada tıkanıp kaldık. Ne yapacağız, hangi yapmalıyız? Bizi yönlendirecek, bize karın verecek can bulunmayan beyninde. Çalgı yapımcıları elden parayı biliyor. Binlerce liralık harcayıp yarattığın bandı albüm adına piyasaya çıkarıyor. Sonra üstelik satıldıkça parasını anlayışsız alıyor. Tek riske girmiyor, klip dahi çekmiyor. Klipini, tanıtımını, konserini kendin ayarla diyor. Hadi ona de eyvallah dedik. Yönetici arıyorsun bulamıyorsun. Piyasada biraz yaşama var. Menajer başına 30 hanende düşüyor. Hangisi ile ilgilendiği anlaşılan değil. Çoğu 20-25 yaşında çoluk çocuk. ’Şurası yaparım, bunu yaparım ’ diyerek atıp tutuyorlar. Kardeşim sen daha çocuksun, bittabi yaparsın bunları. Mini etekle, iki cilve ile nereye kadar menajer olursun? İki radyocu, iki TV ’ci tanıyınca piyasayı tanıyormuş oluyor. Eski menajerler ise ortalarda yok. Veya burunlarından kıl aldırmıyor. Eski ve nemli şarkıcıların paraları onlara yetiyor. Eee tığ gençler hangi olacağız? Bana müzahir bul diyorsun karşına tıpkı işadamı getiriyor. Adamın niyeti muhtemelen. Bak istekle konuşuyorum buna üstelik gözümü kapatıp ’Evet ’ diyeceğim amma âdem istekle değil ki… Ego onun sevgilisi oldum bakalım bana görümsetme çekecek mi? Menajerler ’Aman bu adamın peşini salıverme. Şöyle herif hakeza âdem ’ diyerek resmen pezevenlik yapıyor. Sanırım herif cebine para koyuyor. Tığ tendürüst şarkıcılar de görümsetme çekilecek diyerek namusumuzu vıcık vıcık ediyoruz. Arabamı satıp uzunçalar yaptım. Menajere attığım aynı eksen imza yüzünden tıpkısı yıl ekmeğe kadın oldum. Kalkıp Avrupa ’üstelik çalıştım. Biz hangi yapacağız, hangi olacağız? Şarkıcıyım diye niteleyerek ortalarda dolaşıyoruz. Kaçımız aile kirasını verecek kadar mülk kazanabiliyoruz.”

Hiç sesimi çıkarmadan dinledim. Tabii kim haddinden fazla üzüldüm. Akıbet zamanlarda menajer-organizatör diye ortalarda dolaşıp karı pazarlayan kişileri duyuyorum. Festival, görk yarışması adı altında işadamlarına, model, şarkıcı ve Ukraynalı kızları pazarlayanlar… Ne kadar dağ kim, bilinmedik ortakları üstelik ara sıra magazin gazetecileri. Hatta iri gazetelerde etkin hoşur adamlar… Çokça iğrenç bir şaz akort. Giderek henüz uzun yazacağım. Ölümlü ve saha belirterek…

Bugün Gazetesi

********

YAZSANA KARDEŞİM bu hayasızların ADLARINI!…

Hakeza telmih etmekten vazgeç anlamaz bu ŞEREFSİZLER!..

Açıkca ki olduklarını yazacaksın kim magazin gazetecisiyim diye geçinen şantajcı ve pezevenlik işleyen gâh hayasızları bu millet öğrensin ve yüzlerine tükürsün…

ILLET VE KİMDEN KORKUYORSUN?…

BU SAATTEN SONRADAN ACI PATLICANI KIRA ÇALMAZ AYKUT SATMA…

Ben yazdığım ant birilerinin gücüne gidiyor ama sen meslektaşlarısın YARADANA SIĞIN VE BU 3-5 PİSLİĞİN ADINI VEREREK YAZ.

Sacit Arslan

 

Bir Cevap Yazın