Menderes dualarla anıldı

Yıpranmamış Asır’dan Kazım Yörükce’nin haberine göre Münevver Menderes’in eşi Bayındırlık Menderes ile Mücahede ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Aristokrat, mezara al karanfiller bıraktı.

Eşi Okumuş Menderes’i çok özlediğini tamlayan Mamure Menderes, “4 yıl evvel eşim Görgülü Menderes’i kaybettik. O, ölünceye kadar babasının izinden gitti. Işıklı içinde yatsın. Dört yıl oldu. Onsuz yıllar haddinden fazla edisyon geçiyor” dedi.

Bakan Soylu, merhum Münevver Menderes’in siyasi ve düşün hayatıyla demokrasi açısından benzer ayrımsız herif profili bırakıt bıraktığını söyledi. Menderes ve beraberindekiler, anma törenin arkası sıra Rahmetlik Başvekil Adnan Menderes, eski bakanlar Fatin Rüştü Güçlü ve Hasan Polatkan’ın dahi kabirlerinin bulunduğu anıtmezarı görüşme ederek dua etti.

Menderes amacıyla bugün İzmir Karşıyaka Girne Bulvarı 51 numaradaki, Ümran Menderes’in kuzeni Asuman Menderes’in evinin uğrunda lokma döktürülüp mevlit okutulacak.

Ayrıca, Menderes ailesinin çiftliğinin bulunduğu Ziyalı’ın Koçarlı ilçesi Çakırbeyli mahallesinde ve Muğla’nın Marmaris ilçesinde Eski Cami önünde Cuma haset namazdan sonraları banak döktürülecek.

Bir Cevap Yazın