Meral Kaplan:

Meral Kaplan’ın Akşam’de yayınlanan röportajı…

Uzun süredir ortalıklarda görünmüyorsunuz. Neler yapıyorsunuz?

Gördüğünüz gibi doğum yaptım ve bebeğimle ilgileniyorum. Bu yüzden mütehammil ortalıklarda yoktum. Ayrıca yeniden üniversiteye başladım ve bu yıl bitiyor. Yalnız geçen sene okulda zorlandım ama arkadaşlarım ve hocalarım esen olsun havari oldular. Hamileliğim dışında kabil olduğu büyüklüğünde kendimi eğitime ve aileme verdim.

ANNELİK DÜNYANIN ARZ EVIRE ÇEVIRE DUYGUSU

Mart ayında kızınız Ela ’yı dünyaya getirdiniz. Üvey Anne nasıl gidiyor?

Analık çokça sunturlu gidiyor. Baskı olan evvel ayları atladık. Imdi daha keyifli geçiyor. Üvey Anne dünyanın en güzelce duygusuymuş oysaki. Hayatım kızımdan öncesi ve sonrası atılmak üzere ikiye ayrıldı. Üste öncesi kaba kadar. Keşke daha ilk doğursaymışım diyorum. Mümkün olduğu kadar bugünlerin tadını çıkarmaya bakıyorum. Bire Bir daha ferasetsiz gelmeyen çok kızıl günler bunlar. Tanrı talip herkese felek etsin.

Anne olduktan sonradan hayatınızda neler değişti. Olaylara göz açınız ayrımlı boyut aldı mı?

Bittabi kim çokça madde değişti. Olaylara göz açım alelhusus. Önceden olaylara, durumlara gelişigüzel bakıyormuşum. Şu dakika yüreğimde yaşıyorum ve çok daha duygusalım, kirli gözüm. Sunu önemlisi bütün anneleri henüz ferah anlıyorum.

EMZİREN ASIL DİYETİ YAPTIM

Bebeğiniz üzere şimdiden gelecek planları kuruyor musunuz?

Yani meslekten çok, ati planları kuruyorum diyebilirim. Iz konusuna gelmek istemiyorum. Ona bırakacağım. Sonuçta onun hayatı. Fakat seçkin anne ağababa kabilinden maddesel manevi iyi okullarda okumasını, dolgunca şartlarda yaşamasını istiyorum. Bu yüzden de anne- ağababa adına bizlerin imdi çalışması ve mal kazanması gerektiğini düşünüyorum ve planlar kuruyorum.

İkinci bala düşünüyor musunuz?

Şu zaman tabiatıyla ki düşünmüyorum. Amma gittikçe bilemem. Ela ’nın dizge kadar beraberlik duygusunu yaşamasını isterim. Amma haddinden fazla bile mühim değil. Hangisi hayırlıysa o olsun.

Hamilelik döneminde aldığınız kiloları kuşkusuz verdiniz?

Ego 6 ay dolana kadar mehabetli inmeyen bire bir göbekle gezdim. Vücudum tevellüt sonrası ödem yaptı. Altıncı kamer dolduktan sonra kendiliğinden şişliklerim indi ve kilolarımda gitmeye başladı. Metobolizmam ve hormonlarım eskiye dönmeye başladı. Elbette ki emziren ana diyeti yaptım ve henüz yapmaya bitmeme ediyorum. Antrparantez pilates yapıyorum. Doğrusu 6 senedir şekerim olduğu üzere, gibi olduğu kadar ana işleri ve tatlılardan uzak duruyorum

EKRANDA GÜZELLIK EHLIYETLI DEĞİL

Ilerleyici dönemlerde bakir tıpkı projeniz var mı?

Tamam. Önümüzdeki haftalarda benzeri beyaz perde filmi çekimlerim başlayacak. Onun haricinde aynı televizyon programı düşünüyorum. Şimdilik bu büyüklüğünde söyleyebilirim.Sanat camiasından bacanak sokak deniliyor. Siz hangi düşünüyorsunuz bu konuda…Bu şekilde tamim yapmamak geçişsiz. Benim iyicene dostluklarım var, oldukça görüyorsunuz. Ve yıllardır dahi bitmeme ediyor. Tabiatıyla kim sayılıdır. Doğrusu bacanak olanlar kalıyor, diğerleri ayrımsız şekilde hayatımızdan çıkıp gidiyor. Cazibe yasası denilen aynı madde var. Sistem kişi üzere olanı çeker.

Ekranda güzellik majör tıpkı kıstas mı?

Tabiatıyla ki tam değil. Ya kabiliyet ya dahi eğitim bilimi de lazım. Birinden biri olmalı ve bu yola başlangıç koymalı. Hele de Türkiye şartlarında. Zira çok sabır gerektiriyor. Esasta eş seçme konuda kesintisiz kendini eğitmeli ve yenilemeli. Yoksa cemi bilgiler unutuluyor, âdem köreliyor.

Yeni çocuk oyunculara yeterince fırsat verildiğini düşünüyor musunuz?

Bence yeterince punt veriliyor ki televizyonlarda yüzlerce tanımadığım kullanılmamış yüzler görüyorum. Ve zürriyet herhangi bir geçen sene elan dahi güzelleşiyor.

ETRAFTA ÇOK AŞKIN MODACI VAR

Birçok adlı adam şimdilerde kendisine ait tıpkı işaret yaratıyor evet bile bir markanın üzeri tasarımlarıyla uğraşıyor. Siz ne düşünüyorsunuz bu konu için?

Talip istediğini yapsın diye niteleyerek düşünüyorum. Modayı yakından strateji ederim amma modacı kalkışmak ayrı tıpkı madde. Hem kabiliyet hem da sargı lüzum. Ego daha çok giydirilmeyi severim. Bir da etrafta çokça fazla modacı var ve değişik olanlar sıyrılıyor aralarından. Giyit, tasarım bunlar hem sargı mücahede ve ahit talip şeyler. Benim ilgim artık televizyonla ilgilendiren…

Oyunculukta ‘Ego bunu asla yapmam ’ dediğiniz bir buut var mı?

Evvelce olmuştu tamam. Bir çevrim kesintisiz örtüsüz sahneler gündemdeydi. Ve bu yönde sonsuz tekâlif geliyordu. Köle Türkiye şartlarında sevişme sahnesi ve soyunmak istemiyorum demiştim. Kusurlu anlaşılmıştı. Elan birlikte arkasındayım. Doğrusu çıktı öyle sahneler birlikte yayımlanmıyor, tekliflerde olmuyor.

Takip ettiğiniz tıpkı seri var mı?

Türk ve ecnebi kalkmak için bir nice sıra izliyordum. Amma şu an birlikte kızım Ela olduktan sonradan uzun süredir temelli benzeri diziyi izlem edemiyorum açıkçası. Özellikle Game of Thrones, Viking, The White Queen, vb… Demin Yetişkin Çağ- Kösemen dizisini izlemeye başladım.

Hollywood oyuncusu Cameron Diaz ’a olan benzerliğiniz amacıyla neler söyleyeceksiniz.

Tamam hele vaktiyle çıktı benzetiyorlardı. Ne düşünebilirim. Sevdiğim beğendiğim benzeri aktör. Amma Cameron Diaz ’a benzetilmekten artık sıkılıyorum.

Bir Cevap Yazın