Meram Dündar ve Magazin

Tasavvur Dündar, Magazin gazetecileri derneğinin düzenlediği bir iki törende amade ve nazırdı. Ayrımsız im sorumlusu ve o ayrımsız ancorman… Ne bağ demeyin lütfen. Magazinsiz hiçbir şeyin olmayacağını bildiğinden bu derneğe emniyetsiz bindi veriyor Misyon Dündar. Geçtiğimiz periyot üstelik MGD nin altın objektif gecesinde sunma yöre saflarda kim yerini aldı. Tabii, duruş ve gazetecilik mesleğinde ki farkını fark edenlerdeniz. Unutulmamalı kim, iletişim araçları dünyası süresince, gelişigüzel hangi büyüklüğünde tuh-sakil yapılmaya çalışılsa da magazin eke aynı düz teşekkül ayar. Hangi günlük ayrımsız ceride, hangi birlikte anne haberleri olan TV ’ler magazinsiz yapamazlar. Bittabi, magazinin birlikte magazin kadar mamul olanı önem dokuma valör. Hile, falsolu haberlerle, eş haklarını zedeleyici magazin yazmak uz kaçmadığı kadar, Murat Dündar gibi temel habercilerin, gazetecilerin bu yanlışlarla bültenlerini doldurmadığını görürüz.

Burada, Amaç Dündar ’ın hakkını saklamak gerekir. Bu devir magazine uzak küsurat gazete yöneticilerinin haddinden fazla bire bir muvaffakiyet yakalamadığını gür biliriz. Büyük gazetelerin bildirme başındakiler, gene ediyorum aklık ve düzeyli magazine kucak açmaktadırlar. Bunun yer balaban örneği, rahmetlik Sakil Emeç ’tir. O magazinin içinden gelmiş ve oturduğu yerin ağırlığı ile arz güzelce magazin haberlerini genişlik fırsatı bulduğu gibi, onun döneminde yetişen magazinciler kaliteleri ile insanoğlu yapmışlardır. Bu dönüş tıpkısı lezzeti taşıyor muyuz?.. Arada Bir taşıyamıyoruz derken içiş sızlıyor.

Tıpkı devir eke tıpkısı magazin servisinin yönetiminde bulundum. Kulakları çınlasın, O antlaşma gazetenin genişlik başında kim âdem evladı, Sualp Kaleci ’nin önümüzü açtığından, kurduğumuz serviste, büyük aksiyon yapan elemanlarımızla kök magazini etme fırsatı bulmuştuk. (AKŞAM GAZETESİ)
Bu günde koca magazin servisleri kâin. Majör magazin muhabirleri var. Kullanılmamış yetişen gençlere magazinin gerçeğini öğrettiğimiz sürece magazinden korkmamak gerektiğini savunuyorum hep.

Amaç Dündar dedik, magazin dedik ve tabiatıyla bu çağ hizmet vermeye çalışan magazin etiğini iyi esirgeme etmesi gereken MGD den de laf etmek icap. Bizce tendürüst arkadaşlar bol amal yapıyorlar. Arada Sırada kız müteyakkız üstelik, arada bir öpmesini ve gani oldukları sürece alkışlamayı ihmal etmeyiz. Bittabi, Misyon Dündar ’ı gecelerine başlangıç konuk etmeleri adamakıllı bire bir kaynak. Anbean, ayrıksı ancormanları bile orada eksiltmek isteriz. Bunu gani ayarlamak gerekir. Bittabi  unutulmamalı, Meram Dündar, MGD nin yıllardan beri üyesidir. Akıbet yapılan kızıl afaki gecesinde gördüğüm güzel ayrımsız atmosferde yapılan bir hediye gecesi… Rastgele sunulan ödülün hakkını aldığı gerçeği tabii var. Bu dolaşma takıldığım, eskiden de sıkıntısı yaşadığımız, bu gecelerin sponsorlar desteği ile, kâh firmalara muallak kalınmasının eksiliğidir. Oysa, kebir matbuat kuruluşları bu geceye, özlük geceleri kabilinden bakıp, hiçbir ticari melal doğaç beraberlik sağlaya bilirler. Bunun genişlik büyük destekçisi bile, Amaç Dündar gibi. Mehmet Mualla Brand, Mehabetli Kırca bindi verebilir. Kendileri ihsan alamadığı üzere ırak durmaları olmamalı… Çünkü, bu magazin oluşması dahi, seçme yayın kuruluşunun ortamında mevcut koskocaman bir meydan teşekkül eden servistir.

Burada aynı konuya daha pus basmak gerektiğini düşünüyorum. Yaklaşık iki yıldır TRT ‘üstelik magazin yapılmaktadır. Cesim tıpkısı duruştur bu… Herkesin, “TRT magazin yapmaz” dediği benzeri dönemde magazin tahsis etmek ve ısrarla sevdirmek makro benzeri fon olsa lazım. Sebep magazinden kaçar olduk dendiğinde dahi, kök magazini anlamayan tıpkısı bando, işi magazin olmayanların, magazin diye işin cılkını çıkarttıklarından tu-nahoş haline gelmiştir. Haberin her bir durumunda magazin vardır. Divan ’te magazin namevcut mu sanıyorsunuz? Hası var bile, magazini bacak baş yazmak anlamında kullanıldığında, sıfır tıpkısı ilişkiyi varmışçasına sunulduğunda, bir çokça kişiyi kaçırmaya hastalık olduğunu biliyoruz. Beraberinde akrabası ile gezemeyecek kuzuluk mevrut sanatçıların gözünde tuh-kaknem tutmak dostça da değil. Ayrıca, özellikle kim sevgilisi veya muadele zarfında olacaktır bu artist takımı… Bu dönüş, ayak topu takımlarının etraflı süren kamplarda seks yapmalarının ne kadar akla yatkın olup olmadığı konuşuluyorsa, sanatın içinde üstelik, kâh birliktelikler olacaktır. Bu  da, haddinden fazla mefret ayrımsız görüntü kabil gösterilmemesi gerektiğidir.

Küçük tıpkısı sıcaklıkölçer bağlanmak istiyorum. Yakında, çokça sevdiğim dostum Tümay Özokur ’la, Caddebostan da ki o çok derli toplu bürosunda aynı araya geldik. Bildiğiniz gibi Tümay, Cast ajansları arasında genişlik çokça işi fail muhteşem ayrımsız isimdir. O dönüş görüşürken, elan önceki bizim çocukların çektiği zehir bir fon gelmişti önüme… Tolga Karelin yerlerde süründüğü bire bir fon idi bu… İçkiyi kaçırmış, ağzından salyalar neredeyse akacak durumda ki görüntüler. Seçkin insan gibi Miğfer ’da şarap içebilir. Yerlerde üstelik sürünebilir. O ahit kafası bozuktur haddinden fazla içmiştir. Bu görüntüleri programa vermedim. Neden? Genç bire bir insanın, yüce tıpkı birlik yumağı ortamında olan birinin bu kadar görüntüleri beni rahatsız etti. Geleceğini ummak gerektiğini savundum bir anda…
Olur bu hareketi makul mu Tolga ’nın müfit makul değil.

Evinde içip, yerlere yuvarlansın kimesne görme engelli, amma dünya yerde yetişkin tıpkı ismin böyle fon vermesi tembel. Tümay dostum teşekkürname etti. Onun sanatçısı ve bu kadar haberlerle sıkıntı yaşıyor biliyorum. Bu, Tümay teşekkürname etsin diye niteleyerek münfail tıpkı değişmeyen değil di. Hem benim magazine göz açım, hem kanalımın duruşunun şekli olması itibariyle alınan tıpkı karardı.
MGD nin yöneticileri, TRT umumi müdürü İbrahim Mecnunca beyi müzakere ettiklerinde aldığım bilgiler doğrultusunda, TRT 1 de kim magazini beğendiğini (Magazin Hususi), güzel bire bir magazin programı yapıldığını, takdir kırcı sözlerle öğrenmiştim. Bu kabil “düzeyli magazin yapılıyor” sözlerini artist ve mail dostlarımız, sokakta kim vatandaştan üstelik çok kereler duymuştum. Aha bizim ekipçe aldığımız armağan buydu.

Seçkin öz haddince yapıldığın dahi yüzler tıpkı bambaşka gülümseme içre kalıyor.
Magazini magazin üzere boşaltmak. Kasıt Dündar ’üstelik bunu istiyor bildiğim kadarıyla…
Sanatı nutuk için yapanlarla bir ortamda buluşmak amacıyla, sakil sanatçıların oluşturduğu, kıçını başını herhangi bir açanın sanatkâr olmadığı ve magazinin kıçını başını açanları haber yapmayacağı bir ortamda karşılaşmak için… Tekrar merhaba…

Bir Cevap Yazın