Merve Boluğur:

Merve Boluğur’un Be Style’üstelik yayınlanan röportajı…

Düzencilik serüveninin temel sürecine ve bugününe dair neler anlatmak istersin?

10 senelik bi proses var arkamda… Baktığım ahit seçme seferinde kendimi çıktı geliştirmeye ilgi gösterdim. Amacım her devir mebzul projelerde olmaya gitmek ve kariyerim üzere henüz iyisini ayırmak oldu.

Peki oyunculukla ilişkin geleceğe dayalı hayallerin neler?

Seçme antlaşma olduğu kadar oldukça düz ahzetmek istediğim proje ve karakterlerle seyircinin karşısına çıkmak. Kariyerimi daha ileriye götürecek doğru projeler, makul isimlerle buluştuğu antlaşma tercihim olacak.

Kendi karakter özelliklerinde sevdiklerin ve sevmediklerin neler?

Kararlılığım… Bire Bir şeyin ardı sıra gidebilmem amacıyla sunma baştan ve samimi balaban bire bir heyecanla ona inanmam geçişsiz. Çokça kararlı olduğum zaman kendimi seviyorum, o zamanlarda istediğim şey şıp diye karşımda duruyor çünkü. Ama hayalimdeki etkiyi hissetmediğimde bu proses beni zorlayabiliyor. Anlayacağın amacıyla karar mekanizmamı hem seviyorum, hem sevmiyorum (Gülüyor).

BENİ PRENSES KABILINDEN BÜYÜTTÜLER

Bittabi bir çocukluk geçirdin?

Çokça fena hâlde, bahtiyar aynı ailem var. Enerjileri çocukluğumdan bu yana bibi üstümdedir. Beni prensesler kadar büyüttüler. Annemin elimi hamam sudan antipatik suya sokmadığı, babamın gelişigüzel tün masallar anlattığı ayrımsız çocukluk fikir, bundan henüz iyicene hangi benzer kim!

Evet, şu anda çocukluk hayallerine hangi büyüklüğünde yakınsın?

Herif hayalleriyle varolur bence… Ben bilcümle manzara ettim, olacağına çok inandım ve kurduğum hayallerin ardı sıra gittim. Sonra bire bir baktım hayallerimin içindeyim. Âdem, siktirici isterse yapamayacağı özdek az daha bulunmayan kabil.

Çılgınlık limitin nedir?

Ego hususi hayatımda sınırlar çizen birisi değilim. Hangi beni bahtiyar ediyorsa onu fayrap etmek sanırım yaratılışımda var. Bazen karşımdaki insanlara abus gelse bile o zaman açmak istediğim seçkin hangi çılgınlık varsa yapmadan bırakmıyorum (Gülüyor). Filhakika beni ben fail şeyler bile bunlar bence.

Modayla aran kuşkusuz?

O senenin trendlerine kesinlikle aynı ayn atarım; fakat tarzımın çok dışına çıkmayı mütehammil tercih etmem.

TEK BAŞIMA TAKILIRIM

Stilinde vazgeçemediğin, takıntılı olduğun şeyler var mı?

Siyah vazgeçilmezim, sanırım renkli giyinmekten mütehammil hoşlanmıyorum. Deri ceket, yağız tişörtler ve gün gözlüğüm olmazsa olmazım. Kırmızı ruju artık söylemiyorum dahi (Gülüyor).

Nasıl aksata yaparsın, ikinci fikre gerekseme duyarlı mısın?

Tek başıma hareket etmeyi, elan ilkin gözüme kestirdiğim parçaları almayı tercih ediyorum. Tarzımın haddinden fazla dışına çıkmadan ve acul ahzüita yapmayı dost biriyim.

Hayatta giymem dediğin bire bir molekül var mı?

Palavra etek, bire bir bile çiçekli ve desenli parçalardan hoşlanmıyorum.

Hem kendi adına, hem üstelik alın nesep namına güzelliği kuşkusuz tanımlarsın?

Içtenlik ve erke faziletli olduğunda insan, değişik benzeri şekilde domuzuna geliyor bana. Eş istediği kadar bedii olsun, bunlar olmazsa aynı anlamı kalmıyor.

AŞK HAYATIMIN HER ALANINA YANSIR

Seni ne baştan çıkarır?

Beni sürprizler yeniden çıkartabilir.

Biraz evliliğe bakışına dair konuşalım mı?

(Gülüyouz) Yüreğinle, mantığınla, emin olduğun kişiyle bire bir mal hayatı paylaşmaya değişmeyen verdiğinde bence dünyanın sunma özel şeyi karı kurmak.

Sen elbette tıpkı aşıksın?

Amor, hayatımın rastgele alanına yansır. Aşk varsa gelişigüzel şeyi henüz büyük atlaya zıplaya ve şevkle yaşıyorum. Heyecanım on paralık bitmiyor, bu da motivasyonumu hep faziletkâr tutuyor.

Senin karşı bilmediğimiz, metanetli dolay plana çıkmayan aynı şeylerden kortej edebilir misin?

İnsanların beni, benim anlattığımla değil kendilerinin keşfederek tanımaları büyük.

Bir Cevap Yazın