Meryem Uzerli’den bomba izahat!

“Heybetli Çağ tutmaz diyerek düşündüm”

Sözcü’de meydan alan habere göre Meryem Uzerli kendisiyle ilişkin yapılan belgeselde anılmış olduğu Makro Yüzyıl dizisiyle ilgilendiren şaşırtıcı tıpkısı izah yaptı. Gecenin Kraliçesi dizisiyle izleyeceğimiz Meryem Uzerli ’nin hayatı dokümanter oldu. Yaşamına dayalı bilinmeyenleri anlatan Uzerli ’nin ‘Doku ’ ünlü belgeselinde enteresan başlıklar var. Konservatuvarı bitirdikten sonradan birçok ayrı ayrı meslekte gitmek zorunda artan Uzerli, “Benzeri uzaklık davet merkezinde çalıştım. Tezgâhtarlık, garsonluk yaptım. Noel Baba kılığında çikolata dağıttığım oldu” diye konuştu.

“YETIŞKIN YÜZYIL BU BÜYÜKLÜĞÜNDE TUTMAZ DEMİŞTİM”

‘Makro Yüzyıl ’ dizisiyle hayatının değiştiğini söyleyen oyuncu o günleri şöyle anlattı: “Ego aslında bu projenin taş çatlasın 6 hafta süreceğini düşünüyordum. Bunun beş altı yıl sürebileceği yönünde yeryüzü ufak bir tahminim yoktu. Balkonda durmuş, İstanbul ’a bakıyordum. Ve kendime, ‘Münteha, Hürrem Sultan. Cennettesin ’dedim. Sonuçta o tarihî bir figür, cins ayrımsız herif. ‘Seni canlandırmamın senin için sakıncası var mı? ’ diyerek sordum, bilahare uyudum. Ve rüyamda onu gördüm. O gördüğüm rüyadan sonra bu projede yer kabul etmek istediğim kesindi artık.”

Uzerli röportaj verirken ezan sesini duyunca duygulandı. Oyuncu, “Çocukken ezan kasette kayıtlıydı. Ve uyumama apotr oluyordu. Çünkü ezan sesi bana huzur veriyor” dedi.

YAPIMCI TİMUR SAVCI DESTEK OLDU

Kızı Lara ’ya aylı olduğunda yaşadıklarını anlatan Uzerli, “Hamileliğimi öğrendiğim ant, Büyük Çağ ’ın 4. sezonunda oynamayacağım kesinleşmişti. İki arada kaldım. Dayanıklı çok birey bana ‘Demin bala düşünmenin sırası mı? Tüm de kariyerinin zirvesindeyken” dedi. Çekimci Timur Savcı, kalkıp Berlin ’e gelerek kararımda bana bindi oldu” diyerek konuştu.

Bir Cevap Yazın