MESLEK MONITÖR EKRANINDA!

Hınzır gribi salgınının peşi sıra gündeme mevrut uzaktan eğitim sistemi, Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) ve bu konuda 3 yıldır ücretsiz işaret eden yetişek ve bilgisizlik kanalı ZTV ortada imzalanan protokol ile talih geneline yayılıyor. Milli Yetişek Bakanı Ihsan Çubukçu ve MediaSa Editörlük Umumi Heyet Başkanı Bandaj Sabancı Çetindoğan, 81 toprak milli eğitim bilimi müdürünü İstanbul ’de ayrımsız araya getirerek proje üzerine bilgiler verdi. Yeşilköy Wow Otel ’da düzenlenen toplantıda konuşan Bakan Çubukçu, muhtelif sebeplerle dershane zarfında bulunamayanların alarga eğitim bilimi sistemiyle yeniden yıldız elde edeceğini söyledi.

690 BİN ÖĞRENCI
MEB ’in 1990 yılından itibaren vazıh ortaöğretim ve sarih ilköğrenim okuluyla öğrenimine meydanlık vermiş olanlara uzaktan yetişek imkanı sağladığını hatırlatan Vekil Çubukçu, “Zaman kategorik lisede 379 bin 723, bulutsuz ilköğretimde 145 bin 545, mesleki ayan öğretimde 165 bin 168, toplamda birlikte 690 bin 636 öğrencimiz bu eğitimden faydalanıyor. Bunun dışında değme seviyedeki 13 milyon öğrencimiz ile 700 bin öğretmenimizin bile kendilerini geliştirmelerine yönelik mürebbi programlar yapılıyor. TRT Yavru kanalının kurulması, bunlardan biri. Yapılan protokol ile ürettiğimiz öğüt programları ZTV ’bile yayınlanacak. Bu çerçevede 574 izlence kanala aktarıldı” diyerek konuştu.

MediaSa Yayımcılık Yönetim Kurulu Başkanı Demet Sabancı Çetindoğan üstelik, ZTV ’nin televizyondan yetişek alanında ülkemizin yer şümullü projesi ve platformu olduğunu söyledi. 24 saat işaret yapılan kanalda, içtimai statüsü ne olursa olsun gelişigüzel öğrencinin ayrımsız kalitede ücretsiz terbiye aldığını ifade fail Çetindoğan, “Tığ tıpkısı aşama attık ve liyakatli olduk. Bunun temelli olması amacıyla çabalama gösteriyoruz” dedi ve mülk milli eğitim müdürlüğünden bindi istedi.

Türkiye

Bir Cevap Yazın