Meslek müdürü kız öğrencilere ped dağıttı

Milliyet’te yer kayran habere göre Aydınlık ’ın Nazilli ilçesindeki Ovacık Önce ve Ortaokulu Müdürü M.A. ’nın avrat öğretmenlere “Regl döneminde kadınlar genelde sinirsel evet. Siz dahi bu yüzden mi asabisiniz?” üzere ifadeler kullandığı ve yüklülük kurduğu istikbal sürüldü.

M.A. ’nın antrparantez, kız öğrencilere avrat öğretmenlerin vermesi gereken ‘Yeni Yetmelik Dönemine Geçiş ’ eğitimini vererek kitapçıklar ve avrat pedi dağıttığı birlikte argüman edildi.

Ailelerine anlattılar

S.C. (14) ve Z.D. ’nin (14) da aralarında bulunduğu ara sıra öğrenciler, durumu velilerine söyledi. Bunun üzerine veliler tepki gösterdi. Velilerden Turan Celil, Milli Eğitim Bilimi Müdürlüğü ’ne cürüm duyurusunda bulundu. Buna rağmen harekete geçilmemesi üzerine veliler, konuyu Yetişek-Sen marifetiyle CHP Görgülü Milletvekili It Canlı Lütfi Baydar ’a iletti. Baydar, Eğitim-Sen ’mağara bu konudaki raporu doğrultusunda Milli Terbiye Bakanı Nabi Cebbar ’nın cevaplaması istemiyle istifham önergesi verdi. Antrparantez eş öğretmenler B.B ve M.E. ’nin bile güzeşte hafta, M.A. üzerine emniyete istida verdikleri öğrenildi.

‘Ara raporu bekliyoruz ’

Bu konuda kendilerine çokça sayıda sızlanma dilekçesi geldiğini, konuyu değerlendirdiklerini ve iki müfettiş görevlendirip soruşturma başlattıklarını belirten Aydınlık Mülk Milli Yetişek Müdürü Pervin Adap, okul müdürü M.A. ’nın kadın öğretmenlere aday taciz iddialarının da araştırıldığının altını çizip “Soruşturmaya bitmeme edeceğiz ancak sosyete barışı ve huzuru amacıyla müdürü oradan alacağız bunun üzere bile küşayiş raporun gelmesini bekliyoruz” dedi.

Bir Cevap Yazın