Meteoroloji’den sonuç albeni tahminleri!

İHA’da meydan kayran habere bakarak yapılan sonuç değerlendirmelere göre, Marmara ’nın doğusu, Karadeniz, Şark Akdeniz, Iç Küçük Asya ’nun güney ve doğusu ile Şark ve Güneydoğu Anadolu ’nun yağışlı geçeceği anlayış ediliyor.

Alelumum karla elinin körü yağmur ve kar, Maşrık Akdeniz kıyıları ve Güneydoğu Rum ’nun güneyinde yağmur şeklinde görülecek olan yağışların; Günindi ve Itidalli Karadeniz kıyıları, Gün Doğusu Karadeniz ile Erzurum, Erzincan, Tunceli, Kars, Ardahan, Bingöl, Dert, Muş, Bitlis, Şırnak, Hakkari, Diyarbakır, Siirt ve Batman çevrelerinde akva ve düzlük düzlük okkalı kar şeklinde olması bekleniyor.

Hava Bilgisi Umumi Müdürlüğü ’nden alınan tahminlere göre, albeni sıcaklığının çöz ve doğu kesimlerde 2 ila 6 derece azalacağı anlayış ediliyor.

Rüzgarın ise alelumum yıldız yönlerden hafif ara sıra itidalli kuvvette, Marmara ve Kuzey Ege kıyılarında akva (30-60 km/s), Cenup Veli Kıyıları ile Mağrip ve Orta Akdeniz ’de meydan düz güdük kesiksiz fırtına (50-80 km/s) şeklinde esmesi bekleniyor.

Gâh illerde muhtemel gelgel durumuyla günün sunma faziletli sıcaklıkları ise şöyle:

Ankara: Parçalı ve çokça bulutlanmış -7
İstanbul: Çokça bulutlanmış, fasılalı ve belli belirsiz kar yağışlı 3
İzmir: Parçalı bulutlu 5
Adana: Çokça bulutlu ve espaslı yağmurlu 11
Antalya: Modüler bulutlanmış 8
Samsun: Haddinden Fazla bulutlanmış ve aralıklı kar yağışlı 1
Trabzon: Çok bulutlu, kuvvetli ve düzlük saha aheste koyulmak için espaslı kar yağışlı 1
Erzurum: Haddinden Fazla bulutlanmış, sağlam ve vadi kayran pahal kalkmak amacıyla espaslı kar yağışlı -3
Diyarbakır: Haddinden Fazla bulutlu, espaslı baran ve karla muğlak baran, yükseklerinin kar yağışlı geçeceği oranlama ediliyor. Yağışların; öğleden bilahare sağlam olması bekleniyor 6

Bir Cevap Yazın