Metrobüs durağında ocumak yoğun dakikalar!..

Milliyet’te meydan düz habere bakarak turnikenin hayatiyet kablosunun kısa devre yaptığı ve bu nedenle patlama meydana geldiği oranlama ediliyor.

Olay, saat 08:45 sıralarında Beylikdüzü Metrobüs Sonuç Durak ’a tahminî 30 metre mesafedeki trafoda meydana geldi. Trafo daha tanınmayan aynı sebepten belde patlama meydana geldi. Aynı müddet sonra transformatör yanmaya başladı. bu arada, benzeri anda metrobüs durağının girişindeki turnikelerden birinde de pespaye çapta patlama meydana geldi. Turnikeden geçmekte olan 24 yaşındaki Büşra Akgün ayağından belli belirsiz şekilde yaralandı. Akgün, çevredekiler tarafından Esenyurt Oran Hastanesi ’ne götürüldü.

Metrobüs durağında bekleyenler ve buradaki asayiş görevlileri durumu tezce itfaiye ve polis güçleri ekiplerine bildirdi. Olay hesabına gelen itfaiye ekipleri yanan trafoyu söndürdü.  

beraber, cuşuhuruş dolayısıyla metrobüs seferleri bodur süreliğine durduruldu. Polis ekipleri yakınlarda asayiş önlemi aldı.

Mavera yandan, metrobüs durağındaki asayiş görevlileri trafonun yakınındaki bulaşan eğin geçidinin benzeri bölümünü geçişlere kapattı. 

Itfaiye Aracı ekiplerinin söndürme çalışmalarının ardından seferler normale döndü.

Bir Cevap Yazın