Mevlüt Tezel Beren Saat’e çok kaba daha çok!..

Sabah Gazetesi yazarı Mevlüt Tezel‘in ‘Serencam dönemde seçme cins toplumsal olaya hassas olan Beren Saat, şehitlere illet duyarsız?’ ifadesinin yeraldığı yer yazısının arkası sıra adlı oyuncunun Instagram sayfasına yorum yağmıştı.

Sessizliğini tafsilatlı tıpkısı yazıyla bozan Saat ‘HDP’ye destek’ ve ‘terörist’ suçlamalarına cevap verdiği yazısını “Günahsız şehitlerimizi malzeme fail iğrenç kargalarına uymayın, içinizi kızdırma doldurmayın” mesajıyla noktalamıştı.

Beren Saat ‘Sevdiklerimin huzuru amacıyla…’ başlığı ile kaleme aldığı yazıda kendisine yönelen saldırılara cebin şu ifadeleri kullandı:

“Bozukluk sustun? Neden üzülmedin? Gene benzeri hesap istifsar, şimdi dahi sosyal medya mahalle baskısı. Işte tamam bile bu adisyon sormalar yüzünden bıraktım toplumsal medya kullanmayı. Tek biriniz galeyana gelmemişken, çoğunuzun umurunda değilken halkın içinden insanların birbirini yakmasına dayanamayıp “Bu altı üstü seçme, eş hayatından mefret mi? Çıktı kimseyi garaz göstermeyin n’olur…..” diye niteleyerek bir dilek çağrısı yapmıştım, siyasal liderlerin anbean sertleşen üslübunun halk üzerindeki iptal edici etkisini hissederek. Mumya kabil kuşatılmış, dirimsel riziko taşıyan, 5 yavru babası o şöförü televizyonda izlediğim geceleyin uyuyamadım…. Siz uyuyordunuz… Ve o periyot yazdıklarım yaşandı, öngörüp engel olmaya gücümün yetememesi haddinden fazla yara. Mesajın altında uğraş daha çok, benim yüzümden çekişme etmesinler diyerek mesajı kaldırdım. Bu yüzden kaldırdığımı yazdım, cidal orada da devam edince onu dahi kaldırdım. Korktu morktu dediler desinler çokça önemli değil. Benim teröristleşme meselem bundan ibaret.”

Sabah yazarı Mevlüt Tezel, Saat’in bu yanıtı sonrası tıpkısı abece elan kaleme alarak oyuncuyu yeniden yerden yere vurdu…

“Utan Beren Saat! Sen erinçli uyu diyerek o askerler martir oldu” başlıklı yazıda Tezel şu ifadeleri kullandı:

Beren, kendisini vatan hainliğiyle suçlayanlarla, Twitter provokatörleriyle, ‘Aşk-ı Memnu’nun çekildiği köşkün uğrunda tarihin bildirme matrak protestosunu yapanlarla dalgasını eski, değer vermiş. Ve haddinden fazla zekice ayrımsız şekilde, bu saçmalıkları yapanları genellemiş. Öncelikle şunu muayene etmek isterim; bu saçmalıkları yapanlar kim? Rastgele hafta Beren Saat’in haram aşklı, atak fantezili dizilerini izleyerek beyinleri uyuşan, aptallaşanlar değil mi? Yani Beren Saat, oynadığı yapımlarda ülkücü ve politik duruşu olan tıpkısı aktör mu?

Toplumu aptallaştıran yapımları geçtim; tecavüzle reyting yapmaya müteharrik, toplumun aktöre seviyesini düşüren dizilerin oyuncusu değil mi kendisi? Sinemada tıpkı etap nöbet alamamış, meyan oyunculuğuna karşın bu toplumu uyuşturan diziler ve reklamlar sayesinde milyon dolarlar nail birisi, tıpkısı bile şüheda amacıyla planlı gösterileri yorumlarken garaz saptırıyor.

“Tertemiz şehitlerimizi gereç eden leş kargalarına uymayın, içinizi hırs doldurmayın. Şehitler amacıyla dua edin” diyorsunuz. Tamam, şehitlerimizi gereç yapanlara ilenç olsun. Olur bu el on paralık mi tepki göstermeyecek, sadece dua mı edecek? Son 75 günde 124 düzenlilik görevlisi martir oldu, 29 sivil hayatını kaybetti. İsrail, sadece ayrımsız askeri amacıyla kavga açarken, bu el teröre kurban verdiği 30 bini fazla insan üzere hiç mi öfkelenmeyecek? Elbette sizin us hocalarınız, çıban Cihangir solcuları için bu protestoların hepsi rasizm, faşistlik. Ota, b.ka ırkçılık diyorlar filhakika! Tamam, sonuç 75 günde 153 kişiyi öldürenler ne oluyor? Onlar amacıyla bir tane bir lafınız, eleştiriniz var mı? ‘Sevdiklerimin huzuru için…’ diyerek yazdığınız o yazıda vatanını sevenlere ayar verdiniz, aferin size! Siz milyon dolarlar kazanıp, milletle dalga geçip erinç içinde uyurken, o gepegenç insanlar öldü. O yazıyı yazdığınız için utanın Beren Saat!

(Mevlüt TEZEL / SABAH)

Bir Cevap Yazın