Meyra ne hastalıkla savaş ediyor?

Meyra’nın Sözcü’birlikte yayınlanan röportajı…

Hem albüm yaptınız hem üstelik ünlü tenorlarla düetler. Bu şarkıya gelene kadar değişik tarzlarda şarkılar söylediniz. ‘Aşklayalım ’ şarkısını sizden ilk Ajda Pekkan okuyacaktı. Bire Bir kargaşa mı oldu?

Şarkıyı Ajda Eş beğenmedi ve tempo Şehrazat ’a hoşgörüsüz gitti. Ben de şarkıyı dinlemiş, çokça beğenmiştim. Şehrazat ’ı terennüm etmek kolay olmadı amma ego çok ısrar ettim. Şarkıyı bitirdikten sonradan, hem tıpkı nevi diploma almak hem dahi fikrini almak amacıyla Ajda Eş ’a dinlettim. Çokça beğendi ve bu benim çok hoşuma gitti.

Nisan ayında ‘Karla Tuhaf ’ ünlü bakir şarkınızı çıkardınız, enteresan bire bir hikayesi var muhtemelen şarkının?

Terane, mutlu iken ayrılanların şarkısı. Sudan benzeri sebepten tartışır, amma iki hafta sonraları pişman olursun ya… Amma arada çekicilik vardır ve kavrayışsız dönülmez. Işte şarkım hakeza bir hikaye anlatıyor. Klipte, ego geçmiş adımı atan dirilik oluyorum. Hani, hep erkekten beklenir ya; elinde çiçek kadının kapısına gelsin. Ego elimde pankartlarla onun kapısına gidiyorum.

Sizinle ilgilendiren ‘imajı değişti ’ diyor dizge.

Saç şeklim değişti, şimdi yan tarıyorum. Çağcıl tıpkı kavil yaptık. Hep benzeri görünmekten sıkılıyor kayırıcı. Kaşını, gözünü değiştiremediğine göre hangi kalıyor kim geriye… Bu klipte Nihat Odabaşı bana al ruj sürdürdü. Ihtimal beni hakeza tek görmediğiniz için bu benzeri izlenim değişikliği gibi geliyor.

Kimileri Gülşen ’e benzetmiş sizi…

Taylor Swift de dediler. Hangi diyeyim, neyse kim bütün genişlik iyicene kadınlara benzetiliyorum (kahkahalar). Adam insana eş. Makyaj değişince, ifaden bile değişiyor. Tipim bu, gidip birlikte beğenilen olmadım. Yalnız arasında benzeri emek var, buna tırsmak gösterilmesini istiyorum.

Kamera karşısında, bu klipte çokça rahattınız…

Eksiksizlik ’den geçmiş, Kemal ’dan bilahare durumu mu var? Yoksa, bacak mı değiştirdi beni! Şaka bir yana bu Nihat Odabaşı ’nın başarısıdır. Haddinden Fazla evire çevire motive etti. Klibi izleyenler yıldızı dişi buluyorlar.

BİNDE TIPKI GÖRÜLEN RAHATSIZLIK

Tıpkısı check-up yaptırmışsınız, az bilinir bir hastalığınızın olduğu ortaya hamiş. Nasılsınız deminden?

Dalağıma revan damarımda ayrımsız anevrizma ortaya daha çok. Bin kişide bire bir görülürmüş. Dalağın süresince dahi milimetrik boyutlarda biraz modül çıktı. Tıpkı yıl doktorlardan ne yapmam gerektiğini öğrenmeye çalıştım. Anca bire bir yerdeyim ki; ne dalağımı aldırabiliyorum, hangi da anevrizmama müdahale edilebiliyor. Durumum Tanrı ’a eksik! İnşallah bir nezif geçirmem. Zira tıpkı kanama olduğu anda kurtulman amacıyla 15 dakika süre veriyorlar. Hastaneye 15 zaman içinde gittin, gittin! Dalak çokça kanlı bir uzuv olduğu üzere çok makro. Bağırsak nezif birden büyüyor. Benimki haddinden fazla rastlantısal bulundu. Kimin ultrasonla baktığı çok önemliymiş. Daha eski yıllarda de check-up yaptırmıştım ama yakalanmamıştı. Etibba, doğuştan sağlık diyorlar…

Başladığım noktadaki Meyra var

‘Karla Anlaşılmaz ’ mecmu bire bir bahar şarkısı.

90 ’larda huruç özne ‘Aydınlık Hep Meyra ’ vardı evet; işte ben bu şarkıda o günlerdeki kendimi görüyorum. Onun elbette ki daha olgunlaşmışı ama… O yıllarda, canlı, tüvana tıpkısı kız vardı. Ben bu şarkıda oradaki enerjiyi görüyorum. Başladığım noktadaki o Meyra var onu bugüne taşıdım.

Yunan tenor Mario Frangoulis ile düetlerinizin, sizi yaşınızdan şişman gösterdiğini düşünüyor musunuz?

Kendim bunu göremeyebilirim. Ama o düetler kariyerime haddinden fazla dolgunca tıpkısı ansız aktarılma oldu. Senfoni orkestrası ile tarz tefhim etmek ve resimlik yapmak… Kaç gönül bunu yapabiliyor ki? Kader işi derler evet, benim üzere de öyle. Neticede, Meyra ‘Nur Tümü ’ ile başladı ama o kız bendim doğrusu. İçimdeki o kız, bu akıbet şarkımda baştan ortaya hamiş oldu.

Bir Cevap Yazın