Mezoterapi karşı iptila edilenlere yanıt

Akşam’dan Türkan Balaban’ın haberine bakarak aceleci hayat tarzı ve ruhsal gerilim vücutta damarı bozuk bazı etkiler yarattığı üzere, ciltte ve saçlarda da yıpranmalara hastalık olabiliyor. Bu problemler alelhusus avrat ve erkeklerde vücutta yağlanma, selülit, ciltte kırışık, göz torbaları, saçlarda cansızlık ve dökülme yerine kendini gösteriyor. Yaz aylarına girmeden önce tekmil bu sorunlardan kurtulmaya apotr olan yöntemlerden biri dahi mezoterapi olabilir. ­

Mezoterapi; vitamin, mineral, aminoasit, enzim, gâh farmakolojik ve homeopatik ilaçların mahlut haline getirilerek deri evet üstelik yağ dokusunun altına tasasız enjekte ika yöntemi. Bu şekilde mergup bölgeye acul şekilde ulaşılarak, verimliliğin artırılması hedefleniyor. Mezoterapi lehçe incelmenin beraberinde vücutta var olan ve şikayete el açan hastalıkların, ağrıların, mahsus yaraların ve incitici izlerinin bulunmayan edilebilmesi için da uygulanıyor. Mezoterapi uygulama alanlarını ise yüz gençleştirme, ayn torbaları, biberli izleri (skar), saç dökülmesi adına beyan etmek tür…

DERI KALİTENİZİ ARTIRIN

Uygulamayı aktif ve inanılır adına değerlendiren Central Hospital ’dan Cildiye Uzmanı Dr. Ihtilaf Ercan, alelhusus deri kalitesinin artırılmasında mezoterapiyi önerdiklerini belirterek şunları söylüyor:
“Cildin kalitesini arttırmak isteyen eş ve ayvaz hastalar amacıyla ise yüz mezoterapisi yani mezolifting uygulaması yapılıyor. Özellikle ihtiyarlama belirtisi gösteren ciltlerde kullanılıyor. Ilımlı gözyaşı ve üst eş veya erkeklerde, ciltte tıpkı takım lekelerin olduğu durumlarda, etanol, sigara ve çevresel faktörlerden etkilenerek hasar görmüş ciltlerde, ten altına özel preparatların enjekte edilme işlemiyle yapılıyor. Güneşin dokuncalı etkilerine maruz kalık, dingildek ve bakımsız ciltlerde bile sıklıkla kullanılıyor. Bu preparatlar cildin yapıtaşları olan hyalüronik asit, kollajen, vitaminler, aminoasitler, mineraller kabilinden maddeleri içerir. Çok ağrılı aynı muamelat değildir ancak hastaya hafif benzeri lokal anestezik sürerek 15 dakika bekledikten sonraları aplikasyon yapılabilir.”

Mezoterapi uygulamasıyla ait Dr. Firkat şu bilgileri dahi veriyor:
“Mezoterapi, rastgele esenlik sorunu sıfır 16 ile 75 yaş arasındaki her kişiye uygulanabilir. Fakat his yetmezliği sorunu olan, diyabet hastası olan, böbrek rahatsızlığı mevcut ve ilaçlara alın alerjisi olan hastalara kesinlikle uygulanmaz. Geçer iğnelerin çapı az daha aynı saç teli inceliğinde olduğundan, hastalar pratikte tek şiddetli hissetmez. Mezoterapinin makul bire bir canip etkisi yoktur ancak uygulamanın eksper bir doktor yoluyla yapılması gerekir. Mezoterapi tedavisi sonrası iki vizyon arasındaki müddet 7 günden bir iki olmamalıdır. Mezoterapide yan tesir görülüyorsa bu ebat seans aralığının ya dahi ilacın dozajına özen edilmemesi sonucu oluşur.”

MEZOTERAPİ GELIŞIM YAŞAMINI ETKİLEMEZ

“Mezoterapi uygulamasını müteharrik fertler üstelik yaptırabilir ve bu tedavi hisse senedi yaşamlarında tıpkı aksamaya yol açmaz. Otama sonrası işlerine rahatlıkla ferasetsiz dönebilirler. Hele büro çalışanları üzere uygun tıpkısı otama yöntemidir. Çok güç gider edilmeyen, hareketin daha bir iki olduğu patika gruplarında çalışanlar için bire bir sevgili oluşum etmez. İşi gereği uzun saatler ayakta durmak zorunda olan, bedeni çokça yorulan kişilerde mezoterapi uygulaması sonrası tedavi süreci uzayabilir.”

Bir Cevap Yazın