MGD sorumluları göreve davet etti

MGD’DEN AÇIKLAMA

Sabah Gazetesi muhabiri Mustafa Deryahan’ın, Mehmet Ali Erbil ile tartışması sonucu tazminatsız olarak işten çıkarılması, medya dünyasına tutkun büyük aynı darbedir.

Sabahleyin Gazetesi muhabiri Mustafa Deryahan ’ın, Mehmet Büyük Erbil ile tartışması sonucu tazminatsız namına işten çıkarılması, iletişim araçları dünyasına tutkun iri tıpkı darbedir. Mehmet Mualla Erbil ve Mustafa Deryahan ’ın birbirlerine alın davranışlarını tasvip etmemekle gelişigüzel,  bu olaydan henüz önemlisi, Mustafa Deryahan ’ın tazminatsız adına iş akdine son verilmesidir.

Yegâne suçu görevini boşaltmak olan Mustafa Deryahan ’ın tazminatsız namına hareket akdine serencam verilmesi kabul edilecek tıpkı uzanım değildir. Benzeri muhabirin görevini yaparken güç veya kurumlarla zıt düşmesi evet de tartışması hangi ilktir hangi da sonuç olacaktır. Böyle bir durumda muhabirin işine sonuç verilmesi üstelik çalıştığı kurumun tasarrufundadır. Fakat hukuka marjinal ve  tazminatsız adına sözleşmesinin feshedilmesi, yaşanmış ve yaşanacak olaylara akilane tıpkı yaklaşım olmayacaktır.

Mustafa Deryahan ’ın, gelişim akdinin hukuk çapraz  şekilde tazminatsız olarak feshedilmesini kınıyor ve sorumluları göreve nida ediyoruz.

Basına ve kamuoyuna duyurulur.

Magazin Gazetecileri Derneği

Umumi Heyet

Bir Cevap Yazın