MHP’de ‘gafil avlama’ taktiği!..

Habertürk’ten Saliha Çolak’ın haberine göre MHP ’dahi Sinan Tanrı, Meral Akşener ve Koray Okumuş ’ın “yabansı kurultayda seçme yapılabilmesi amacıyla tüzük değişikliği yapmak için kurultay toplanması” talebiyle başlattığı düzentileme devam ederken muhaliflere cebin düzen bağı mekanizmasını işletmeye hazırlanan Umumi Minval ’de; değişik, kesme ve henüz az aksülamel algı bir yöntem daha gündeme getiriliyor. Buna göre 2015 Mart ayında toplanan cılız kongre dikkate alınarak, iki yıl sonrası için yalın kat kongre süreci başlatılacak.

Muhaliflerin yeni yılda imzalarını vermesi, peşi sıra umumi merkezin bunu incelemesi ve sonuçta da “kongre toplamama kararı” vermesi biraz kamer sürecek.

Öngörülen takvime bakarak, kararın mahkemeye taşınması, duruşma kararının de Yargıtay ’a götürülmesi ant alacak. Bu süreç tamamlanmadan yeryüzü geç 2016 ’nın sonbaharında ilk kongreler yapılmaya başlanacak.

Sonunda evvel kongreden itibaren da muhaliflere kongre üzere imza veren dal kurul delegelerinin delegelikleri sakıt olacak.

Bir Cevap Yazın