MHP’üstelik ipler ekli gerildi!..

Habertürk’ten Saliha Çolak’ın haberine göre MHP ’da tüzük kurultayı toplanması amacıyla genel merkeze “oldukça efdal sayıda imza verilmesi” hedefiyle yola sâdır çap cereyan, Meral Akşener ’in “namzetlik” amacıyla imza toplamaya başlamasıyla çözülmeye başladı.

Akşener ’mağara tüzük kurultayı hesabına özlük adaylığı amacıyla imza toplamasının murahhas arasında ağız tatsızlığı yarattığı, 500 ’e çıkabilecek imza sayısının da bağan kaldığı belirtiliyor.

Sinan Oğan ’ın bu konuda Koray Kültürlü ile birlikte cereyan ettiği, öncelikle tüzük kurultayının toplanması için çalıştığı, Akşener ’e da bu yolda plan ilettiği öğrenildi. Ancak Akşener ’in, “Arkadaşlarla görüştük, bu şekilde devam edeceğiz” yanıtı vererek, kuma hareket etmekten kaçınıp kendi adaylığı amacıyla çalışmaya devam ettiği belirtildi.

Okumuş ve Tanrı kanatları, gelişmeden huzursuz. Bu tavrın delege içre elem yarattığı ve dağınıklığa defa açtığı, gelebilecek imzaları olumsuz etkilediği ve “Muhalefet imzada dahi özlük beyninde birleşemezse, genel başkanı değiştiremezler” tezini güçlendirdiği tabir ediliyor.

Bir Cevap Yazın