Mikrofonu ayan unutunca işinden oldu!..

Yahoo News Washington bürosu şefi David Chalian, ABD’deki Cumhuriyetçi başkan adayı Mitt Romney ve eşi üzerine yaptığı şaka, örtüsüz kalan mikrofonun azizliğine uğrayınca işinden oldu.

Chalian, mikrofonun boş olduğunu unutarak, Florida eyaletinin Tampa kentindeki Cumhuriyetçilerin toplantısında yaptığı alay zımnında işinden işinden oldu.

Chalian, toplantının faal yayını öncesinde mikrofonun kategorik olduğunu unutarak, Romney ve eşi amacıyla ”siyahlar boğulurken bahtiyar bire bir şekilde parti yapıyorlar” şeklinde mizah yapmasının üzerinden 24 saat geçmeden işinden kovuldu.

Yahoo sözcüsü Asıl Espiritu konuyla ilgilendiren açıklamasında, Chalian’ın sözlerinin şirketin görüşlerini yansıtmadığını belirterek, “Mitt Romney’in kampanyasını destekliyoruz. Antrparantez Romney’den tümen çalışanlarından onu destekleyen ve bu olaydan tartı duyan herkesten özür diliyoruz” dedi.

Chalian dahi yaptığı açıklamada, ”uygunsuz ve düşüncesiz” tıpkısı şaka yaptığını ve bundan dünya ”büyük tartı duyduğunu” belirtti.

Romney’in kampanyasındaki yetkililerden defo dilediğini kaydeden Chalian, bu vesileyle Romney ve eşinden üstelik özür arzu etmek istediğini rapor etti.

Newsbuster ünlü genel ağ sitesi olay üzerine Chalian’ın yorumlarının düzlük aldığı bahis konusu video ile ses kaydını yayımladı.

Videoda; almaç, Isaac kasırgası sahile yaklaştığı sıradalarda Romney ve eşi Ann’in görüntülerini gösterirken, patırtılı kaydında toplantıya ilgilendiren çoğu muamma geri plan konuşmaları duyuluyor.

Bu tam Chalian, ”hiç birlikte endişeli gözükmüyorlar” diyen aynı sese, yalınlık mahsus aynı sesle, ”Siyahlar boğulurken bahtiyar benzeri şekilde fırka yapıyorlar” karşılığını veriyor.

Bir Cevap Yazın