Milliyet ve Yurt gazeteleri satıldı…

Doğan Gazetecilik A.Ş ’nin Kamuyu Tenvir Platformu ’nda (TEN) yayımlanan hususi format açıklamasında, “Şirketimiz bünyesinde yayınlanmakta olan Ulusallık Gazetesi ’hangi ilişik cemi marka ve beniâdem hakları ile Genel Ağ Sitesi düz adlarının (www.milliyet.com.tr) KDV dahil 47 milyon 960 bin MEMLUK Doları fiyat üzerinden; Şirketimizin 129 milyon TL sermayesinde yüzdelik 99,99 oranında hisse sahibi olduğu ve bünyesinde Vatan Gazetesi ’nin cümle bellik ve sima hakları ile Internet Sitesi düzlük adlarını barındıran Mutlak Gazeteciler Editörlük A.Ş ’bile topluluk olduğumuz beheri 100 TL nominal altın 1 milyon 289 bin 996 nüsha pay senetlerinin tamamının 26 milyon ABD Doları bedel üzerinden, Demirören ve Karacan Grubu ’nun ortak adım şirketi DK Gazetecilik ve Yayımcılık A.Ş ’ye satışı üzerine, Şirketimiz ile DK Gazetecilik ve Editörlük A.Ş. arasında umumi esaslarda mutabakat sağlanmıştır” denildi.

Açıklamada, nasip zaman sözleşmesinin imzalanmasını peşi sıra antrparantez teferruatlı açıklama yapılacağı belirtildi.

Hanzade Doğan Boyner, gazete çalışanlarına geçtiği mailde şunları yazdı:

Kızıl Doğan Gazetecilik Çalışanları,

Doğan Iz Holding ’in yeniden tertip çalışmaları çerçevesinde Milliyet ve Vatan Gazetelerinin satışına değişmeyen verildi. Yavuklu mutabakata varılan şartların anlaşmaya bağlanması ve kanuni izinlerin alınması sonrasında bey işlemi sonuçlanacaktır.
 
Gazetelerimizin hisse senedi dünyasının tanınmış gruplarından Sn.Demirören ailesi ve Tabiiyet ’in kurucuları Sn. Karacan ailesi  ortaklığında alınması bizleri mutlu etti.
 
Doğan ailesi olarak,  32 yıldır Ulusallık meşalesini büyük tıpkı gururla taşıdık. Tabiiyet ’mağara kumar ettiği değerlerin ülkemiz için haddinden fazla makro olduğuna inandık ve bu değerlerden karşılık vermedik.
 
2003 yılında Doğan Gazetecilik  Yürütme Yerleşmiş Başkanı yerine göreve başladığımda gazetemizle haddinden fazla yakından ilgilendim. Daha iyiye götürebilmek için çokça çalışma harcadım.  Bu dönem içerisinde bazılarınızla yakın çalıştık,  bazılarınızla takkadak asansörde selamlaşabildik. Herzaman Tabiiyet ’i ailem olarak gördüm.
 
Vatan gazeteside 2003 yılında başladığı im hayatında, gazetecilik adına balaban başarılar gösterdi.
 
Milliyet ve Vatan ’ın yıpranmamış sahiplik yapısı altında yayınlarını muvaffakiyet ile sürdüreceklerine içtenlikle inanıyoruz.

Sevgilerimle,
Hanzade Doğan Boyner
Yönetim Müesses Başkanı
Doğan Gazetecilik  A.Ş

Bir Cevap Yazın