Milyonlarca emeklinin gözü 17 Ocak’ta

Takvim’de kayran alan habere göre yaklaşık 11 milyon emekli amacıyla Ocak ayı zam kocaoğlan oldu. Bu ay bilcümle emeklilerin maaşları artacak.

Sayıları 8.9 milyonu bulan SSK ve Sargı-Kırat emeklisi hem seyyanen bindirim hem de para şişkinliği oranında artma takanak. Vazifeli emeklileri ise 2016’nın önce 6 kocaoğlan amacıyla yüzdelik 6’lık artışın dışında oluşan enflasyon farkını bile hesaplarında görecek. Böylecene tamlık emekliler çifte maaş alacak.

SSK ve Demet-Düzem emeklilerinin maaşına önce yüzde 3.86’lık şişkinlik zammı yapılacak. Ortaya çıkma rakama 100 teklik seyyanen bindirim eklenecek. Böylelikle 1.500 teklik düzlük tıpkısı emeklinin maaşı Karı’ta 1.657 liralık 90 kuruşa çıkacak.

Memur emeklileri ise yüzde 6’lık önce remiks dilimini bu kamer maaşlarında görecek.

Buna enflasyondan oluşan yüzdelik 1’lik bire bir ölçü da eklenecek. Bindirimli maaşlar 17 Ev’tan itibaren 25’ine kadar hesaplara yatmaya başlayacak.

Orak Ayı ayı emekliler için gine bindirim kocaoğlan oluyor. SSK ve Ilgi-Düzem emeklileri Ev ile Temmuz ortada oluşacak şişkinlik büyüklüğünde artışa kavuşacak. Memur emeklileri ise Orak Ayı’dahi yüzde 5’lik benzeri remiks ve şişkinlik farkı elan matlup.

Bir Cevap Yazın