Milyonların gözü bu hafta Meclis’te!..

Takvim’de vadi düzlük habere bakarak TBMM Umumi Kurulu’nun bu haftaki gündeminde torba kanun tasarısı olacak. Yasa ile sıkı dışında tüvana Türk vatandaşlarının askerliğini namına getirmeleri üzere ödedikleri 6 bin euro, bin euroya düşürülecek.

Eş cüzdanını kaybedenler ile doğumu bir zamanlar bildirmeyenler, idari para cezası ödemeyecek.

Adres bildirimlerini süresi içre hesabına getirmeyenlere makbul ukubet 80 TL’ye, gerçeğe aykırı beyanda bulunanlara uygulanan ukubet ise 500 TL’ye indirilecek. Tasrif ve Bütçe Komisyonu’nun bu hafta görüşeceği nabız ile bile kocabaşı maaşı bin 300 liraya çıkma.

Polisler ve ehlihibre erbaşların eklenmiş göstergeleri artırılacak, polislerin güven hizmeti tazminatı yükseltilecek. Esnafın almanak 8 bin liraya büyüklüğünde olan kazançlarından rüşvet alınmayacak. Yeni hisse senedi kuran gençlere 3 yıl gelir vergisi muafiyeti sağlanacak.

Tahsil gören gençlerden pasaport harcı alınmayacak. Lise yahut üniversiteden mezun olanlar 2 sene esenlik primi ödemeyecek.

Emekli olup esnaflık yapanlardan Toplumsal Düzenlilik Destek Primi kesintisi kaldırılacak. Anneler tevellüt sonrası kalık çağ çalışabilecek.

Bir Cevap Yazın