Minik yavrunun büyük hayat savaşı!

Eskimemiş Asır’da meydan alan habere göre İzmir’de hayat dolu Nazlı Savaşeri (29) ve Bağımsız Savaşeri (35) çiftinin oğulları Alp Savaşeri, adının hakkını vererek 75 günce yaşam savaşını kazandı. Anne karnındayken ayrıntılı ve ağırlık bağırsağı ortada bağlantı olmadığı tespit edilen Yiğit bebeğin geçmiş doğumu sağlandı, ardından 75 günce it canlı mücadeleye başlandı.

Bulunmaz tanıdık hastalıkla, 1 kilogram 100 gramlık bedenen savaşan Alp çağa, iki öğün ameliyat oldu ve 75 çağ gösterişli hizmet servisinde yattı. 75 günün böylece anne ve babasına munsap Alp bebek, 2 kilo 350 grama ulaşarak ailesine çifte hezel yaşattı.

“Adının hakkını verdi”

Oğlu sağlığına kavuştuğu üzere gözyaşlarını tutamayan asıl Baylan Savaşeri, “Zor tıpkısı süreçten geçtik amma haddinden fazla şükür çocuğumuz yanımızda ve sağlıklı. Herkese teşekkürname ediyoruz. Oğlumuzu bize bağışladılar. Allah kimseyi evladıyla sınamasın. Haddinden Fazla mutluyuz. Artık sevinç gözyaşları döküyoruz. Gelişigüzel bölüm korkarak uyuyorduk. Cenabıhak’a çok şükür bundan sonra yanımızda. Huzurlu ve mutluyuz. Eve önce getirdiğimizde bilcümle geceleyin ona baktık. Haddinden Fazla domuzuna tıpkısı duyguydu. İnşallah tıpkı henüz tek ayrılmayız. Oğlum adının hakkını verdi, yiğitçe savaştı” dedi.

“Normal doğma tıpkı süt kuzusu üzere”

Özel Tınaztepe Hastanesi doktorlarından Çocuk Hastalıkları Uzmanı Dr. Can Özoğlu, “Oldukça zorlu tıpkısı mücadelesi oldu ama faal aynı bebekti. Bu büyüklüğünde ufak bire bir bebekte oldukça ağırbaşlı ayrımsız nitelik amma temas molekül umduğumuz gibi gitti. Çok iyice benzeri son aldık. Hayata alışılagelen doğma bebek kabilinden devam edecek durumda. Yiğit yiğitliğini gösterdi ve gayet zinde bire bir şekilde bitmeme ediyor” dedi.

Bir Cevap Yazın