Misyon Dündar’dan aksakal hikayesi

SUİKAST TARTIŞMALARINA DÜNDAR ÜSTELIK DAHIL OLDU
Turgut Özal ’ın oğlu Ahmet Özal geçtiğimiz günlerde, 1988 yılında babasına cebin gerçekleştirilen suikastın arkasında dönemin MGK Sekreteri Hususi Harpçi Orgeneral Sabri Yirmibeşoğlu ’nun bulunduğunu öne sürmüştü. Bu iddialar gündemdeki yerini korurken tartışmaların içine Tasavvur Dündar bile dahil oldu.

TURGUT ÖZAL ’IN ADINI KULLANIYORLAR
Suikast iddialarını sık sık gündeme getiren Korkut Özal ve Ahmet Özal ’a yüklenen Dündar: ’ ’Turgut Özal ’ı haddinden fazla sever ve sayardım. Onun de benimle ilgilendiren düşünceleri sonuç adım müspet. Cenabıhak rahmet eylesin, fer içre yatsın. Ancak ağabeyi Korkut Özal ve oğlu Ahmet Özal nedense bu suikast girişimi olayını ikide birde temcit pilavı kabilinden gündeme getirmekte ısrarlılar. Acep amaçları rahmetlik Turgut Özal ’ın adını kullanarak gündemde vadi ahzetmek mı elhak bilemiyorum ’ ’ sözleriyle bu iki ismi uğur aldı.

DÜNDAR ’MAĞARA BAŞINDAN SABIK MASALSI OLAY
Bundan 12 yıl ilk Ahmet Özal ile tıpkı mülakat yaptığını ifade fail Dündar, esasen geçen enteresan bire bir olayı izleyici ile paylaştı. Ahmet Özal ’ın ortaya atmış olduğu iddialar karşısında hala şaşkın olduğu gözlenen Dündar, olayı şöyle özetledi: ’ ’Turgut Özal ’ın ölümünden sonra Ahmet Özal beni aradı ve şaşkınlığa uğratan benzeri açıklama yaptı. Anlattıklarına göre rahmetli Turgut Özal ’ın amacıyla Topkapı ’üstelik nesir edilen anıt mezar zaman darlığı dolayısıyla cenaze törenine yetiştirilemiyormuş. Işte bütün bu tam meydanda aksakallı, saf yüzlü ayrımsız akbaba belirmiş. Inşaat ustası görünümündeki bu kerkes abide mezarın törene yetiştirilmesini sağlamış. Ahmet Özal bunları tıpkısı evliyadan, ermişten alay fehamet kadar anlatıyordu. Bunu haber yapmamı istedi. Bende görüntüsü varsa tahammülfersa tıpkı olgun peki dedim. Faydalı, dizge görmüş ama kimesne bu dedeyi görüntüleyememiş dedi. Ahmet Özal ’ın bu masalsı olaya inanmasını doğrusunu isterseniz saygıyla karşılıyorum. Ancak hem turgut Özal ’ın hem bile Ahmet Özal ’ın ellerinde tek doküman olmaksızın birilerini fırıldak teorileri ile suçlayıp zaman uğrunda mahkum etmelerini nazikâne eğlemek türlü değil. Lütfen merhum Turgut Özal ’ı mezarında bayındır bırakın, kemiklerini sızlatmayın. ’ ’

Işte Dündar ’ın ağzından o hikaye tutkun olmak amacıyla TIKLAYIN

 

Bir Cevap Yazın