MIT ajanlarının Sofya’bile kulakları çalma!

Vekil ’ın oteli

Milliyet’ten İsmail Şahin’in haberine bakarak Yurtsever Cephe Meclis Grubu Başkanı ve ulusçu ‘Bulgaristan ’ın Kurtuluşu üzere Millî Alnaç ’ (NFSB) partisinin  Umumi Başkanı Valeri Simeonov ’un Bulgar meclisine taşıdığı iddiaya bakarak, 4 MITOS ajanı, Türkiye plakalı Audi Q7 bellik tıpkısı ciple Bulgaristan ’ın başkenti Sofya ’evet gitti. Bulgaristan göçmeni aynı gelişim adamına ilişik cipi kullanan Türk ajanlar, beraberlerinde ultra çağdaş benzeri dinleme cihazını dahi getirdi.

Türk ajanlar Sofya ’nın Dragalevtsi semtinde kâin ve Türk kökenli olan Defans Vekil Yardımcısı Orhan İsmail ’in kardeşine ilgili tıpkısı otelde konakladı. Dinleme cihazı ve cip otelin ilişkin garajına bırakıldı. Ancak hırsızlar şeb garaja girerek aracı içindeki dinleme cihazıyla alay malay çaldı.
Fenomen ortaya çıkınca Bulgar siyasetçiler, polis güçleri, gizli servis ve mafya seferber oldu. Ilk adına aracın bulunması amacıyla Bulgaristan ’ın nazik mafya babalarından ‘Mityo Ochite ’ lakaplı Dimitar Zhelyazkov  ile irtibata geçildi. Bulgar mafya babası hep kanalları kullanarak aracı kimin çaldığını belirleme etti ve içindekilerle gelişigüzel reddetme edilmesi için girişimde bulundu.

Ara Bulucu çalanlar durumdan şüphelendi ve 20 bin euro kurtulmalık istedi. Yapılan görüşmelerin ardından Bulgar polisi aracı ve dinleme cihazını Sofya hakikat ayrılma edilmiş adına buldu.

Kendi cebinden verdi

Bulgar basını, mafya babası Zhelyazkov ’un  20 bin euro ’yu zat cebinden ödediğini ve daha bilahare birlikte bu parayı Bulgar siyasetçilerden öğrenim edemediğini öne sürdü. Bulgar basınının İçişleri Bakanlığı ve polis kaynaklarına dayandırdığı habere bakarak, hırsızlık olayı gizlenerek iki ülke arasındaki gerilimin tırmanması engellendi. Politik analistler MITOS ajanlarının Türkiye üzerinden Bulgaristan ’a sokulan Gizliden Gizliye sigaralar üzere Sofya ’ya dinleme cihazıyla geldiğini ve bu skandal sonrasında Bulgaristan hükümetiyle tıpkısı kesim yapıldığını öne sürüyorlar.

En tanınan mafya babası

Yetkililer, MITOS ’in çalınan aracını bulmak üzere Bulgaristan ’ın en nazik mafya babalarından Mityo Ochite lakaplı Dimitar Zhelyazkov ile irtibata geçti.

Bir Cevap Yazın