Modern Ertuna ünlü isimleri eleştirdi

Nurseli İdiz üzerinden prim yapanlara

Nurseli İdiz ’mağara görüntülerinin yayınlanış şekli mi henüz kötü yoksa adlı isimlerin “Nurseli İdiz ’e müzaheret edelim” diye prim yapmaya çalışması mı daha bitik sakıncasız değilim…

“Cümle idmansız psikiyatristlik yapmaya çalışıyor. Benim teşhisim (bipolar bozukluk) anlaşılan, amma ayrıksı teşhisler koymaya çalışıyorlar. Bu benim bire bir karha hastasına, müfit sen kansersin demem kabilinden benzeri molekül” dedi Nurseli İdiz. Ayşe& Alişan ’ın programına katıldı ve kendini anlattı. Elhak programda genişlik aklı başında konuşan bile esasen kendisiydi. Alişan ’ın ısrarla “Amma haddinden fazla mülk kazanmıştınız, yediniz mi paraları?” sorularını bile, Ayşe ’nin bildirme arı haliyle “Ee madem dokunuyor, içmeseniz” demesini da şişman benzeri olgunlukla dinledi. Bipolar bozukluğun çırılçıplak olduğunu anlatmasına karşın ısrarla “Borçlar yüzünden mi hastalandınız?” denmesinde da yine istifini bozmadı. Asude rahat bilcümle absürt sorulara yanıt verdi.

Nurseli İdiz ’mağara görüntülerinin yayınlanış şekli mi henüz ekli yoksa ünlü isimlerin “Nurseli İdiz ’e müzaheret edelim” diye prim yapmaya çalışması mı daha yapışık güvenli değilim. Cemaziyelevvel Ayşe Özyılmazel ’in gözyaşlarıyla bu görüntülere başkaldırı etmesi üstüne Nurseli İdiz ’in kızı Elif canlı yayına bağlanıp konuştu. Nurseli İdiz ’mağara ailesi zaten birlikte, namına destek oluyor.

Ortada şişman benzeri fenomen dahi namevcut esasen. Büsbütün morali kenef meridyen düzlemi rakı içiyor diye niteleyerek, “O artık bitti, sonu Cahide Sonku kabilinden evet” demeye kimin hakkı var? Lazım meridyen düzlemi lüzum akşam ezanı fikirler dağıtır,         kimseye zararı olmadıktan sonra kime ne?

Beyninde çöküş falan bulunmayan

Nurseli İdiz ’mağara sanatçılığı büyüklüğünde doğallığı da hoşuma gidiyor. Tamamıyla olduğu kabilinden davrandığı amacıyla, ayrıksı ‘sanatçılar ’ üzere dolma yapmadığı için, kameralar karşısına geçe kendine sıkıntı uyum vermediği için deminden böyle ayrımsız dekadans hikayesi yaratılmak isteniyor. Ama ben burada dekadans filan görmüyorum. Herkesin hayatında iniş çıkışlar oluyor, Nurseli İdiz ’in hayatında da pekala gibi. Elhak bipolar fesat teşhisi konulmuş birinin baş aşağı çıkışları olacağı yeniden mahsus. Amma burada tıpkı bitiş hikayesi bulunmayan. Değme ne büyüklüğünde herkes aksini görmeye ve “Müzaheret edelim” diyerek kendi egosunu tatmin etmeye çalışsa de. Nurseli İdiz ’in kimsenin yardımına ihtiyacı bulunmayan. “Alaçatı ’de 2 saat içtim başı dumanlı oldum, 3 kare foto bundan sonra diye her şeyden vazgeçecek değilim” diyor. Nahak Yere mı?

Çağdaş ERTUNA

Bir Cevap Yazın