Mortocu PKK’ya taannüt camiyi ayrılma etmedi

Sabah’ta yer düzlük habere bakarak sokağa balkon yasağı muteber benzeri ilçede ruhlu mortocu A. A, “Memleket ezansız kalmasın” diyerek camisini eve çevirdi ve 5 kamer süresince camiyi infirak etmedi.

Önce ataması doğudaki benzeri ilçeye yapılan imam A.A, 28 yıl boyunca görev yerinden ayrılmadı. Serencam dönemde yaşanan terör eylemleri dolayısıyla ailesini memleketine gönderen Mortocu A, sokağa gezinti yasağı uygulandığı dönemde ise evini görev yaptığı camiye taşıdı.

GÖRMEZ TEŞEKKÜR ETTİ

Önder A’nın bu hassasiyetini öğrenen Kült İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Âmâ, kendisini arayarak yaptığı vefakar icraat üzere teşekkür etti.

AA muhabirine yaptığı açıklamada imam A, “Evimi camiye taşıdım. Ehil ezansız kalmasın diye camide yattım kalktım. Camide imam odası vardı. Orayı karı olarak kullandım. Merkezi herkes benim camimdeydi. Ailemi bu süreçten önceki memleketime göndermiştim. Camide biricik başına kalıyordum. Tek husus bulunmayan gibi davrandık. Elhamdülillah, ülke ezansız kalmadı” diye konuştu.

”CENAZELER ÜZERİNDEN TEŞEKKÜL PROPAGANDASINA MÜSAADE VERMEDİK”

Yıldırı örgütü PKK’nın ilçedeki cenazeleri şova çevirmek istediğini, 20-30 cenazenin olduğu törenlerle örgüt propagandası cereyan etmek istendiğini anlatan önder A.A, buna vesile vermediğini söyledi.

”BU İNSANLAR DİNDEN RAHATSIZ”

“Bu insanlar ezandan de, camiden birlikte, dinden dahi erinçsiz” diyen mortocu A, şunları kaydetti:

“Okunan ezanlara de tahammülü bulunmayan bu insanların. Benim camimde ezanlar okunuyor diyerek, sokağa çıkma yasağı uygulanmaya başlanmasının üçüncü akşamı, saat 22.00’üstelik caminin avlusunda büyük tıpkı patlama oldu. Camlar kırıldı. Yaptığım araştırmada, camiye curcunalı bombası atıldığını tayin ettim. Anladım ki bu ezanların okunmasından birileri huzursuz. Camime, daha beyninde hiçbir molekül yokken, operasyonlar başlatılmamışken gürültülü bombası atıldı. Ayrıksı camiler zaten karargaha çevrilmişti. Dine ve mutekit insanlara karşı çok nazik tıpkı hürmetsizlik vardı. Ara Sıra camilerde hoparlör sistemlerini zat propagandalarını fethetmek için kullanıyorlardı.”

Bir Cevap Yazın