Mugayir gazeteci Ayşegül Dikici

Einstein ’dan sonradan zihayat genişlik iri bilgin olan Profesör Stephen Hawking ile kendi kurduğu kürsüde biraraya gelen Rençper, önümüzdeki günlerde yayına girecek bu önemli röportaj öncesi, CNNTÜRK ekranlarından yayınlanan Enver Aysever ile Aykırı Sorular ’a misafir oldu.

Güzelliği ile özen çekici Ayşegül Ekinci, sorduğu muhalif sorularla maruf meslektaşı Enver Aysever ’mağara, ‘Dünyadaki mecmu gazeteciler Stephen Hawking ’in peşindedir. Sebep sana röportaj verdi? Senin farkın hangi? ’ sorusuna, gülümseyerek, ‘Yaptığım amal beyninde. Tıpkısı husus söylememe lazım var mı ’ şeklinde cevap verdi.

Pakistan, Afganistan, Guantanamo Askeri Üssü gibi dünyanın sıcak bölgelerinde de yaptığı kavga muhabirliği sırasında ölümden dönen, Afganistan ’birlikte 11 Eylül ’den bu yana tek tıpkı garplı gazetecinin girmeye cesaret edemediği Akotta Khatta Medresesi ’hangi girerek TGC ’den bağış kayran Ayşegül Çiftçi, Aysever ’mağara, ‘Stephen Hawking sana izdivaç teklif etti mi? ’ sorusuna; nedense karşılık vermekten kaçındı. Enver Aysever, Ayşegül Çiftçi ’nin yanıtıyla yetinmeyip, ‘Hadi Ayşegül söyle, bu röportajları yarmak tek süssüz değil, katiyen seni beğendi yoksa neden bu kadar aynı araya geldiniz? ’ dedi.

Ayşegül Dikici, önümüzdeki günlerde yayınlanacak Müderris Stephen Hawking röportajıyla ilgili hikmet vermekten kaçınırken, ‘Stephen Hawking, evren haber konusunda 50 yıldır çalışmalar yapmakta. Ve, Cenabıhak ’yı bu çalışmaların dışında tutmakta. ilk defa bize verdiği röportajda Tanrı ile ilgilendiren konuştu ’ diye niteleyerek, zül uyandırdı. Ayşegül Dikici, Stephen Hawking ’in can biri olduğuna dikkat çekerken ‘Başından 2 evlilik geçmiş, yakınları yeniden varmak istediğini söylüyor ’ sözleriyle mir karıştırdı.

Ayşegül Dikici ’ye, Çapraz Gazeteci alt yazısı koyan programda Aysever, ‘Stephen Hawking ile görüşüyor musun? O ’nu ne antlaşma gine göreceksin? ’ diye istifham üstüne istifham sorunca, Ayşegül Fellah, ‘Bu konuyu ayrıksı bire bir programa bırakalım ’ dedi.

Bunun üstüne ’Enver Aysever, gazeteci Rençper ’ye senin gündeminde Obama ’birlikte vardır. Geçenlerde hakeza aynı röportaj ati mi? ’ dedi.

Rençper, ‘neden olmasın? ’ şeklinde yanıt verdi.

Işte Ayşegül Dikici-Enver Aysever ’mağara konuşmalarından bire bir çağ

Bir Cevap Yazın