Müge Anlı kaybolma Sinem’in izini sürüyor

Uludağ Üniversitesi İnegöl Patika Yüksekokulu Elektrik bölümü üç buçuk öğrencisi 19 yaşındaki Sinem Yurdanur ’dan uzun süredir marifet alınamıyor. Familya kaçırıldığından endişe ediyor.

İstanbul Çatalca ’dahi oturan Yurdanur ailesinin kızları Sinem Yurdanur, Bursa ’da Uludağ Üniversitesi İnegöl Meslek Yüksekokulu ’nda faaliyet bölümü ikinci sınıfında okuyordu. Sinem Yurdanur temel ve babasına geçtiğimiz hatfa başında yaz okuluna katılacağını söyleyip İstanbul ’daki evlerinden ayrıldı. Ailesiyle güzeşte pazartesi günü telefonla konuşan canlı kızdan tıpkısı henüz bilim alınamadı.

İstanbul ’dan akrabaları ile birlikte İnegöl ’e gelerek kızlarını arayan ağababa Tahsin Yurdanur, çocuğunun hayatından keder ettiklerini tabir ederek, yetkililerinin biran geçmiş kızlarını bulmasını istedi.

’DÖNMEYİNCE TELAŞLANDIK ’

19 yaşındaki Sinem Yurdanur ’un geçtiğimiz Pazartesi günü yaz okulu için İnegöl ’e geldiğini, en üst tıpkı bölüm telefonla konuştuklarını belirten baba Tahsin Yardunur, “Salı günü telefonla aradık ancak karşılık vermedi. Merak ettiğimiz amacıyla yoğun aramalarımıza yanıt alamadık. Perşembe günü akşamı sınavlarını verip İstanbul ’a yanımıza dönmesi gerekiyordu. Dönmeyince, İnegöl ’deki arkadaşımı arayıp, kızımın bire bir kız arkadaşı ile gelişigüzel ikamet ettiği Turgutalp Mahallesi Gül sokaktaki evine bakmasını istedim. Arkadaşım, sülale sahibi ile alay malay eve baktılar. Habbe ışıkları yanmasına rağmen etraflı müddet zile basılmasına, cama taş atılmasına rağmen evden kimse çıkmadı. Bunun üstüne kapsam emniyete bildirildi. Eve gelen inanma ekipleri, anahtarcı vasıtası ile kapıyı açıp hatır baktılar ancak evde kimse yoktu. Bizde tezce İnegöl ’e gelmek için yola çıktık. İnegöl ’birlikte birlikte oturduğu ekol ve ocak arkadaşı olan kızla görüştük, tanıdığı, konuştuğu hep arkadaşları ile temasa geçerek kızımızın nerde olabileceği üzerine görüştük fakat konkre aynı vukuf edinemedik. en üst tıpkısı arkadaşı ile gelişigüzel Kültürpark içerisinde görülmüş. Güvenlik ekipleri dahi mukteza bilgileri alıp, arkadaşlarının ifadelerine başvurdu” dedi.

ÇANTASI VE KİMLİKLERİ EVDE

Kızlarının çantasının, şahsiyet cüzdanının ve özge hususi eşyalarının evde olduğunu, hoppadak çökertme telefonunun yanı sıra olduğunu bildiren baba Tahsin Yurdanur, Kendi isteği ile evden ayrıcalı olsa, özel eşyalarını yanına alırdı ve lambayı kapatırdı. Kızımızın kaçırıldığından endişe ediyoruz. Gören, yerini bilen yada seçme bilgisi olanların insaniyet namına itimat güçlerine bildirmelerini temenni ediyoruz” diye konuştu.

Işte Müge Anlı ’nın programında konuyla ilişik konuşulanlardan gelişmemiş aynı pazarlık…

Bir Cevap Yazın